Nawigacja

 • Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Bohaterów Leśnej Placówki AK "Mrowisko"

  w Knurowcu serdecznie zaprasza na uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2018/19

  w dniu 3 września 2018 roku na godz. 9.00.

  W tym dniu nie przewidujemy dowozu szkolnego.

  Renata Jechna

 • Karta rowerowa -moje pierwsze prawo jazdy

  07.06.2018

   

  Jak co roku, uczniowie klasy czwartej w dniu 04.06.2018 roku przystąpili do sprawdzenia wiedzy z zakresu ruchu drogowego. Do części teoretycznej przystąpiło 8 uczniów- 100 %, którą  nadzorował koordynator ruchu drogowego- nauczyciel zajęć technicznych Alina Jusińska. Wszyscy uczniowie uzyskali pozytywny wynik z  testu wiadomości 80 %. Część praktyczna odbyła się na placu manewrowym przygotowanym na boisku szkolnym  w dniu 07.06.2018 r. Zmagania uczniów obserwował i oceniali przedstawiciele KPP w Wyszkowie sierż. sztab. Jolanta Szelaszuk i mł. asp.    Paweł Chmielewski oraz dyrektor szkoły Renata Jechna. Wszyscy uczniowie zdali praktyczny egzamin na Kartę Rowerową, otrzymali oceny bardzo dobre i dobre. Było to ważny egzamin w  ich życiu, już wkrótce otrzymają swoje pierwsze prawo jady. Uczniowie uzyskali gratulacje od przedstawicieli Policji i Dyrektora Szkoły. Następnie funkcjonariusze przeprowadzili z uczniami kl. 0- VII pogadankę na temat „ Bezpieczne wakacje”. Prowadzący zwrócili uwagę na  niebezpieczeństwa czyhające na dzieci w trakcie  wakacji min. na zagrożenia występujące nad wodą, w górach czy podczas różnorodnych zabaw i prac polowych. Na zakończenie życzyli uczniom udanych i  bezpiecznych wakacji.

  Alina Jusińska

   

 • Rocznica nadania imienia szkole w Knurowcu

  20.04.2018

   

    

  W piątek 20 kwietnia 2018 r społeczność szkoły w Knurowcu obchodziła 11 rocznicę nadania szkole imienia Bohaterów Leśnej Placówki AK „ Mrowisko ”.

     Wszystkich zebranych powitała Dyrektor szkoły Renata Jechna, która podkreśliła, że imię naszej szkoły zobowiązuje, tym bardziej zobowiązuje w Roku Niepodległości.

     Uroczystość pod hasłem: „ Wolności! - ty najpierwsza z własności człowieka, bez której inne nikną i szczęście ucieka” rozpoczęła część artystyczna w wykonaniu wszystkich uczniów szkoły. Klasa VI i VII pod kierunkiem pani Elżbiety Puchalskiej zaprezentowała montaż słowno – muzyczny pt. „Droga do Niepodległości”. Klasa IV i V wraz z wychowawczynią panią Aliną Jusińską przedstawiła część pt. „ Nasz Patron i czas II Wojny Światowej”. Na zakończenie wystąpiły dzieci z klas: 0, I i III z częścią pt. „ Podziękowanie za wolną Ojczyznę”. Maluchy przygotowały panie: Beata Szupiluk, Zofia Sarnacka i Małgorzata Wróbel,

     Po akademii pani Dyrektor wręczyła nagrody za zajęcie I miejsc w szkolnym konkursie wiedzy    o Patronie Szkoły. W klasie III nagrodę otrzymał Bartosz Kowalczyk, w klasie IV – Paweł Kulesza, w klasie V – Julia Napiórkowska, w VI – Igor Szczechura, a w VII – Zofia Kocięcka.

     Po słodkim poczęstunku nastąpiło wyjście z flagami na Mękaliny w celu złożenia kwiatów i zapalenia zniczy na grobie Pieńkosów i osób, które 25.12.1943 r przebywały razem z nimi w gajówce. Po powrocie do szkoły wszyscy spotkali się przy ognisku, a następnie wesoło bawili się na świeżym powietrzu.

   

  Małgorzata Wróbel

 • Czas na wspomnienia...Wycieczka do Muzeum

  17.04.2018

   

  W dniu 17.04.2018r klasa VII wraz z wychowawcą oraz z innymi koleżankami i kolegami z terenu Gminy Brańszczyk uczestniczyła w wycieczce do Warszawy. Wyjazd zainicjowała i sfinansowała Gmina Brańszczyk w ramach obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę. Głównym miejsce wyjazdu było zwiedzanie Muzeum Żołnierzy Wyklętych i Więźniów Politycznych PRL, które obecnie mieści się na terenie byłego Aresztu Śledczego na warszawskim Mokotowie. Więzienie było założone na początku XX wieku, od roku 1945 pełniło funkcję głównego więzienia politycznego. Na jego terenie wykonano 350 wyroków śmierci, a liczba zakatowanych osób w dalszym ciągu jest nieznana. Miejsce kaźni polskich Patriotów jest bardzo ważne dla współczesnych Polaków. Niesamowici ludzie. Duchy przeszłości – czuje się na każdym kroku. Jesteśmy wzruszeni, ubogaceni wspaniałą lekcją historii.  Przed wszystkimi bohaterami chylimy czoła. 

  Następnie uczestnicy  wycieczki odwiedzili Praskie Pokoje Zagadek i w formie zabawy pokonywali zaszyfrowane trudności. Na osłodę byliśmy też w Mc Donald.

  Wycieczka integrująca grupę rówieśników i pewno na długo zapadnie uczniom w pamięci.                                                                                               

                                                                                                           Elżbieta Puchalska

   

 • Targi  Zoologiczne w Nadarzynie

  04.04.2018

  Targi  Zoologiczne w Nadarzynie - Obrazek 1

   

  4 kwietnia 2018 roku uczniowie Szkoły Podstawowej z Knurowca i uczniowie ze Szkoły Podstawowej z Turzyna wraz z opiekunami udali się na wycieczkę autokarową do Nadarzyna. Odbyła się tam II edycja Targów Zoologicznych Animals Days.

  Wśród wielu zaplanowanych atrakcji mogliśmy uczestniczyć w Wielkiej Wystawie Akwarystycznej by Aquael, Wystawie Zwierząt Egzotycznych czy wystawie Królików Rasowych. Wszyscy zaciekawieni byli najmniejszymi kucykami świata rasy Falabella oraz uroczymi lamami.

  Targi Zoologiczne Animals Days 2018 to wydarzenie dla osób kochających zwierzęta. Te największe targi zoologiczne w Polsce były idealnym miejscem do poszerzenia wiedzy dotyczącej pasji zoologicznej: można było nie tylko zobaczyć zwierzęta ale również dowiedzieć się jak odżywiają się, jak dbać o swoich podopiecznych, a także poznać żywność, artykuły higieniczne i akcesoria dla nich – słowem wszystko o zwierzętach i dla zwierząt w jednym miejscu. Uczniowie mieli również możliwość uczestniczyć w spotkaniu edukacyjnym prowadzonym przez panią Anetę Awtonik i jej współpracowników na temat opiekowania się swoim pupilem. Padło wiele ciekawych wskazówek jak zachować się wobec obcych zwierząt i czego na pewno nie należy robić. Było to pouczające spotkanie systematyzujące wiedzę dzieci.

  Kolejnym punktem wyjazdu była wizyta w Multikinie Targówek. Uczniowie obejrzeli najnowszy film pt. „Player One”.  Akcja filmu rozgrywa się w roku 2045, kiedy to świat znajduje się na skraju upadku i pogrążenia się w chaosie. Ludzie znajdują ratunek w OASIS, ekspansywnym uniwersum rzeczywistości wirtualnej stworzonym przez błyskotliwego ekscentryka Jamesa Hallidaya, którego zagrał Mark Rylance. Przed śmiercią Halliday postanawia przekazać swoją niewyobrażalną fortunę pierwszej osobie, która odnajdzie "easter egga" ukrytego gdzieś w OASIS. Rozpoczyna się rywalizacja, która wkrótce ogarnia cały świat. Młody Wade Watts wrolę którego wcielił się Tye Sheridan, kiepski kandydat na bohatera, postanawia dołączyć do karkołomnego, zakrzywiającego rzeczywistość wyścigu po skarb w fantastycznym uniwersum pełnym tajemnic, odkryć i niebezpieczeństw. Seans był ogromnym przeżyciem dla wielu uczestników wycieczki.

  Dla wszystkich był to mile spędzony czas.

   

   Organizatorzy

 • Świąteczne Kartkowanie

  28.03.2018

  Świąteczne Kartkowanie - Obrazek 1

  Od kilku już lat Samorząd Uczniowski podejmuje akcję bożonarodzeniowego i wielkanocnego kartkowania na rzecz Fundacji „Czyńmy Dobro”. Uczniowie, nauczyciele i pracownicy szkoły  oraz absolwenci z dużym zainteresowaniem angażują się w te przedsięwzięcia. Łącznie udało nam się wykonać 350 kartek bożonarodzeniowych i 110 kartek wielkanocnych. Karty są przekazywane do Domu Emeryta o. Orionistów w Brańszczyku. Udział w tego rodzaju akcjach rozwija empatię, poszerza rozumienie dobra oraz bezinteresownej pomocy. To naszym zdaniem istotne cechy charakteru, które nie powinny być obce  młodemu człowiekowi.

   

  Opracował

  Samorząd Uczniowski

 • Spotkanie Wielkanocne

  28.03.2018

  Spotkanie Wielkanocne - Obrazek 1

  „Przez KRZYŻ do chwały”- pod takim hasłem obyło się spotkanie wielkanocne w SP w Knurowcu. W środę 28.03. 2018 r. w pięknie udekorowanej sali spotkali się zaproszeni goście, rodzice, nauczyciele i uczniowie. Dyrektor szkoły serdecznie przywitała  wszystkich zebranych i zaprosiła do wysłuchania montażu słowno-muzycznego, który wprowadził słuchaczy w rozpoczynające się następnego dnia wydarzenia Triduum Paschalnego przypominającego Mękę i  Zmartwychwstanie Chrystusa. U uczniowie recytowali teksty, śpiewali pieśni, a ks. Adam odczytywał wybrane fragmenty Ewangelii. Na zakończenie przewodnicząca SU złożyła zebranym świąteczne życzenia: zdrowia, pomyślnego pokonywania trudności, które niesie codzienne życie. Oby Zmartwychwstały Chrystus udzielił wszystkim łaski silnej wiary, niezłomnej nadziei  i gorącej miłości. Aby przemienił serca zatwardziałe, nieczułe na ludzką krzywdę pałające zazdrością, a wlał w nie ogrom życzliwości, która będzie emanować na innych. Pokoju w rodzinach, błogosławieństwa Bożego i opieki Maryi na każdy dzień. Po czym dyrektor – Renata Jechna w imieniu własnym i wszystkich obecnych na spotkaniu złożyła ks. Adamowi Wiśniewskiemu życzenia z okazji zbliżającego się Wielkiego Czwartku- dnia, w którym Chrystus ustanowił sakrament Eucharystii i Kapłaństwa. Następnie uczestnicy spotkania zostali zaproszeni do przejścia do sali, w której czekał odświętnie udekorowany stół, zastawiony smakołykami przygotowanymi przez rodziców i nauczycieli. Ksiądz Adam odmówił modlitwę, pobłogosławił pokarmy, po którym rozpoczęła się degustacja  potraw. Wśród zebranych panowała miła, serdeczna, życzliwa atmosfera.  Dziękujemy  wszystkim uczestnikom spotkania i serdecznie zapraszamy do udziału w uroczystościach organizowanych przez naszą szkołę. 

  Stanisława Puścian

 • Stawiamy na zdrowie – przeciwdziałamy wadom postawy.

  19.02.2018

  Stawiamy na zdrowie – przeciwdziałamy wadom postawy. - Obrazek 1

  19 lutego 2018r w w naszej szkole  w ramach akcji „Stawiamy na zdrowie – przeciwdziałamy wadom postawy” odbyło się spotkanie z fizjoterapeutką, panią Małgorzatą Biernat. W bardzo przystępny sposób opowiedziała dzieciom o wadach postawy oraz o sposobach przeciwdziałania im. Wyjaśniła jak powinna wyglądać prawidłowa postawa ciała oraz zaprezentowała serię ćwiczeń ogólnorozwojowych, które mogą być stosowane przez dzieci i młodzież, dla podniesienia kondycji organizmu oraz w celu zapobiegania wadom postawy. W ćwiczeniach czynny udział wzięli uczniowie, byli bardzo zainteresowani tematem, zadawali pytania, na które nasz gość chętnie odpowiadał. Po spotkaniu z panią Biernat swoją prezentację oraz wyniki badań przedstawiła Natalia Rosińska z kl. VII. Uczennica  przeprowadziła wcześniej na terenie szkoły badania, które polegały na pomiarach wzrostu, masy ciała oraz ciężaru plecaków wszystkich uczniów szkoły. Po opracowaniu i wyliczeniu jaki procent masy ciała stanowią dźwigane przez uczniów do szkoły tornistry, okazało się, że ok. 70% uczniów tej szkoły ma plecak zbyt ciężki, przekraczający 10%, a w 13% przypadków nawet 15% masy ich ciała. Natalia opowiedziała też  o innych czynnikach sprzyjającym rozwojowi wad postawy, a także co można zrobić aby ich uniknąć.  Natalia przy współpracy z innymi uczniami opracowała tez ulotkę, która skierowana zostanie do rodziców.

  Uczennica Natalia Rosińska, zajęła I miejsce w etapie rejonowym Ogólnopolskiej Olimpiady Zdrowego Stylu Życia w kategorii szkół podstawowych i gimnazjów. Przeprowadzenie akcji prozdrowotnej jest jednym z elementów udziału w kolejnym, wojewódzkim etapie olimpiady. 

                                                                                                      Agnieszka Zdrojewska.

 • Rekonstrukcja historyczna "Ku niepodległej"

  08.02.2018

  Dnia 8 lutego 2018 roku w związku z setną rocznicą odzyskania niepodległości przez Polskę uczniowie i nauczyciele obejrzeli rekonstrukcję historyczną „ Ku niepodległej”.  Opowieść o tym jak bohaterowie walczyli o wolność, honor i ojczyznę. Aktorzy w strojach z epoki ukazali dążenia niepodległościowe Polaków oraz przedstawili kolekcje replik broni używanych przez powstańców oraz w czasie I wojny światowej. Podczas przedstawienia zostały krótko scharakteryzowane: powstania narodowe-kościuszkowskie, okres Księstwa Warszawskiego, listopadowe, styczniowe, I wojna światowa; sytuacje pod zaborami, rola i legenda marszałka Józefa Piłsudskiego oraz legionów, ekwipunek i zbrojenie żołnierzy, a także  kulturę i sztukę patriotyczną. Podczas pokazu aktorzy angażowali uczniów naszej szkoły do wspólnej zabawy. Dzieci miały możliwość przebrania się w stroje z różnych epok, praktycznej obrony i walki ówczesną bronią, a także zrobienia sobie zdjęcia.


  Alina Jusińska

 • Gminny Konkurs Kolęd i Pastorałek

  07.01.2018

   

     W niedzielę7 stycznia 2018 roku uczennice naszej szkoły wzięły udział w XIX Gminnym Konkursie Kolęd i Pastorałek w Brańszczyku  pod patronatem Wójta Gminy Mieczysława Pękula

     Wójt Gminy wyraził zadowolenie, z tego, iż od dziewiętnastu lat doświadczamy radości, jaką niesie śpiewanie kolęd i pastorałek przez dzieci i młodzież. Życzył artystom udanych występów,              

  a publiczności niezapomnianych wrażeń artystycznych.

    Zanim jednak przystąpiono do przeglądu kolęd i pastorałek zaprezentowało się amatorskie Koło Teatralne Gminnego Domu Kultury. Wyjątkowym akcentem wydarzenia był też recital barytona Wojciecha Bardowskiego pt. „Z kolędą przez świat”.

     Naszą szkołę reprezentowały:

  • w kategorii A, kl. 0 – III Gabriela Teofilak z pastorałką „Na pasterkę chodźmy”,
  • w kategorii B, kl. IV – VI Julia Stankiewicz, Wiktoria Szczechura i Julia Napiórkowska z pastorałką „Pokój i nadzieja”, które zajęły II miejsce w swojej kategorii.

  Uczennice do konkursu przegotowała Małgorzata Wróbel.

     Po ogłoszeniu wyników Wójt Gminy wraz z komisją serdecznie pogratulował i wręczył dyplomy oraz nagrody laureatom i wszystkim dzieciom biorącym udział w konkursie, a organizatorzy gorąco podziękowali również nauczycielom, którzy przygotowali uczniów do występu i dyrektorom szkół.

   

                                                                                                                              Małgorzata Wróbel

 • Bezpieczne i zdrowe ferie zimowe

  10.01.2018

   

  10 stycznia 2018 roku naszą szkołę odwiedził młodszy aspirant Paweł Chmielewski oraz sierżant Katarzyna Ościłowska z posterunku Policji w Długosiodle. Przedstawiciele Policji przyjechali, by usystematyzować i utrwalić wiedzę uczniów dotyczącą bezpieczeństwa na drodze, w domu, w środkach komunikacji. Zwrócili uwagę na kontakt z nieznajomymi, środki dopingujące oraz spędzanie czasu przed telewizorem czy komputerem. We wszystkim należy zachować umiar i poszukiwać tzw. złotego środka. Krótko i celnie zrelacjonowali na co zwracać uwagę, by wypoczynek zimowy był czasem radośnie spędzonym.

  Dalszą część spotkania wypełnił apel pt. „Bezpieczne i zdrowe ferie zimowe”. Przygotowany przez uczniów klasy O, I, III, V i VII. W krótkiej formie wierszyków, rymowanek, quizu             i piosenek przekazano cenne informacje i rady. Na zakończenie każda klasa otrzymała od Samorządu Uczniowskiego rady na ferie zimowe do zawieszenia w sali lekcyjnej. Należy pamiętać o tym aby:

  - Informować rodziców gdzie dokładnie idziemy i o której godzinie wrócimy.

  - Nie rozmawiać z obcymi osobami.

  - Przestrzegać zasad poruszania się po drogach.

  - Nikomu nie podawać swojego adresu zamieszkania, nazwiska, numeru telefonu.

  - Z górki zjeżdżać tylko w miejscach do tego przeznaczonych z daleka od jezdni i drzew.

  - Nie jeździć na sankach przywiązanych do samochodów.

  - Nigdy nie zjeżdżać na sankach leżąc na nich.

  - Uważać, aby nie wjechać na inne dzieci.

  - Na łyżwach jeździć tylko na specjalnie przygotowanych lodowiskach, unikać zamarzniętych

    stawów , jezior, gdyż lód może być niewystarczająco wytrzymały, co grozi bardzo

    poważnym wypadkiem.

  - Nie rzucamy kolegów twardymi śnieżkami.

  - Pamiętamy, że bezpieczeństwo to ważna rzecz!

   

  Głos zabrała również pani dyrektor, która także podkreśliła by zadbać o bezpieczeństwo w każdej chwili wypoczynku zimowego.

   

  Opracował koordynator ds.

  bezpieczeństwa w szkole

  Beata Szupiluk

 • "Cicha noc, święta noc"

  21.12.2017

  "Cicha noc, święta noc" - Obrazek 1

  21 grudnia 2017r. społeczność naszej  szkoły wraz z zaproszonymi gośćmi z miejscowości Budykierz i Knurowiec świętowała uroczyście pamiątkę przyjścia Pana Jezusa na świat w ubogiej stajence. Przedstawienie Jasełkowe i  wspólne śpiewanie kolęd wprowadziło zebranych w tajemnicę nastroju Świętej Nocy. Następnie zgromadziliśmy się   przy  pięknie udekorowanym  stole, gdzie ks. Adam przeczytał fragment Ewangelii mówiący o Bożym Narodzeniu, następnie uczestnicy łamali się opłatkiem i składali sobie życzenia,  po czym nastąpiła degustacja wigilijnych potraw przygotowanych przez rodziców i nauczycieli. Wśród wszystkich zebranych panował ciepły, serdeczny nastrój w iście świątecznej atmosferze.

                                                                                                                                      Elżbieta Puchalska

 • Lekcje w plenerze

  12.12.2017

  Lekcje w plenerze - Obrazek 1

  12 grudnia 2017r. odbyliśmy  interesującą wycieczkę autokarową. Pierwszym punktem naszej wyprawy były odwiedziny w Nadleśnictwie Wyszków ,gdzie uczestniczyliśmy w bardzo ciekawej lekcji dotyczącej hodowli lasu, rozpoznawania drzew i zwierząt żyjących w okolicznych lasach, którą  przeprowadził referent pan Piotr Ludwikowski. Po prelekcji  zostaliśmy zaproszeni na ognisko przygotowane przez panią Ewę, gdzie spędziliśmy miłe chwile piekąc kiełbaski i  popijając gorącą herbatą. Następnie pojechaliśmy do WOK „Hutnik”, aby obejrzeć przepiękne świąteczno-zimowe widowisko w wykonaniu dziecięcej rewii „Sylaba”.  W drodze powrotnej do szkoły zawitaliśmy do specjalistycznego gospodarstwa rolnego – Ferma kurza w Porządziu tu zobaczyliśmy ogólny obraz kurników, urządzenia wykorzystywane do ważenia i pakowania jaj. Właściciel gospodarstwa opowiedział o przygotowaniu pasz, codziennej pracy w kurniku, odbiorze jaj.  Radośni, pełni niezapomnianych wrażeń  bezpiecznie wróciliśmy do szkoły.

                                                                                                                                                     Elżbieta Puchalska

   

 • Dzień Pluszowego Misia

  25.11.2017

   

  Dzień Pluszowego Misia - Obrazek 1

  W piątek – 24 listopada 2017 roku – w naszej szkole wspomniano Dzień Pluszowego Misia. Szkolny korytarz, klasy wypełniły pluszaki i ulubione maskotki uczniów. 25 listopada każdego roku obchodzony jest Światowy Dzień Pluszowego Misia! Choć trudno w to uwierzyć, pierwszy miś maskotka powstał 114 lat temu i do dziś pozostaje jedną z najpopularniejszych dziecięcych zabawek na świecie.Światowy Dzień Pluszowego Misia to święto stosunkowo nowe. Zostało ustanowione dopiero 25 listopada 2002 roku dokładnie w setną rocznicę powstania tej popularnej maskotki. 
  Warto przy tej okazji dodać, że z powstaniem pluszowego misia wiąże się cała legenda sięgająca 1902 roku.
  To właśnie wtedy prezydent Stanów Zjednoczonych - Theodore Roosevelt podczas polowania nie zgodził się na odstrzelenie małego niedźwiadka. Sprawę opisał dziennik "Washington Post" i powstała karykatura prezydenta, który broni misia. Popularność misia z rysunku postanowił wykorzystać właściciel sklepu z zabawkami na nowojorskim Brooklynie Morris Mitchom. Na cześć prezydenta pluszaka nazwał "Teddy's Bear" (Teddy – od zdrobnienia imienia Theodore, bear – ang. niedźwiedź). Zgodę na wykorzystanie imienia wydał sam prezydent USA podsumowując to krótkim zdaniem:    „Nie sądzę, żeby moje imię było wiele warte w tym niedźwiedzim interesie”.

  Roosevelt strasznie się mylił. Narody anglojęzyczne do dziś pluszowego misia nazywają po prostu „Teddy's Bear”, a maskotka stała się niekwestionowanym królem zabawek.

   

  Opracował

     Zarząd Samorządu Uczniowskiego

 • Andrzejki szkolne i nocowanie w szkole.

  24.11.2017

   

    W piątek 24 listopada 2017 roku w naszej szkole odbyła się zabawa andrzejkowa oraz dla chętnych uczniów nocowanie w szkole. Zabawa andrzejkowa rozpoczęła się od prelekcji p. Beaty Szupiluk na temat genezy zagadnień związanych z andrzejkami w specjalnie przygotowanej do tego sali. Następnie dzieci z poszczególnych klas pod opieką swoich wychowawców przeprowadziły zabawy andrzejkowe. Na zakończenie odbyło się lanie wosku i odczytywanie znaczenia uzyskanych form woskowych.

     Druga część wieczoru rozpoczęła się od przypomnienia zasad obowiązujących podczas nocowania w szkole. Hasłem przewodnim nocowania było „Wyprawa do Krainy Pięciu Porcji”. Dzieci przypomniały i utrwaliły zasady zdrowego trybu życia i odżywiania. Podczas tego wieczoru dzieci wykonywały różnego rodzaju zadania, które sprawiły im dużo radości. Na boisku szkolnym dzieci podzielone na grupy różnowiekowe szukały ukrytych nazw krain. Innymi zadaniami były: układanie dalszego ciągu opowiadania, malowanie owoców i warzyw , rozwiązywanie zagadek związanych ze zdrową żywnością, rozwiązywanie krzyżówek o tematyce związanej z głównym hasłem nocowania, dopasowywanie rozwiązań zagadek do obrazków i przyklejanie ich na dużej kartce szarego papieru oraz układanie tematycznych rymowanek.

     Za zorganizowanie, przeprowadzenie i opiekę podczas nocowania odpowiedzialne były Małgorzata Wróbel i Beata Szupluk.

                              

                                                                                                 Małgorzata Wróbel – opiekun PCK

                                                                                                 Beata Szupiluk – opiekun SU

 • Wyjazd na basen

  16.11.2017

  Wyjazd na basen - Obrazek 1

  Dnia 16 listopada 2017 roku uczniowie klas O – VII  Publicznej Szkoły Podstawowej im. Bohaterów Leśnej Placówki AK „Mrowisko” w Knurowcu wraz ze swoimi opiekunami  byli uczestnikami wyjazdu autokarowego  trasie Knurowiec – Ostrów Mazowiecka - Knurowiec. Był to wyjazd na basen. Każdemu uczestnikowi pobyt na basenie sprawił wiele radości.

  Wiodącym celem wjazdu było propagowanie turystyki jako jednej z form aktywnego wypoczynku, różnorodna aktywność fizyczna oraz bezpieczeństwo dzieci w różnych sytuacjach.

   

  Beata Szupiluk

 • Święto Odzyskania Niepodległości

  11.11.2017

   

  Droga do Wolności

  Święto Odzyskania Niepodległości - Obrazek 1

  10 listopada słowami hymnu narodowego nasza społeczność szkolna rozpoczęła świętowanie 99 – tej Rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Podczas  uroczystej akademii uczniowie przeprowadzili lekcję patriotyzmu – „Drogę do Wolności”, która dała wiele do myślenia i zapamiętania dla wszystkich.                                                                                          

  11 listopada uczniowie ze sztandarem wraz z opiekunami i panią dyrektor uczestniczyli w uroczystej mszy świętej w kościele parafialnym w Brańszczyku, po której odbył się przemarsz wszystkich do pomnika naszego rodaka papieża Jana Pawła II gdzie złożono kwiaty i zapalono znicze. Następnie w remizie OSP odbył się Gminny Konkurs Piosenki Żołnierskiej i Patriotycznej, w którym uczniowie naszej szkoły prezentowali się w dwóch kategoriach:       kl.I-III – Maja Szymanik i Daniel Kulesza z piosenką „ Jesteśmy Polką i Polakiem”  i kl. IV-VII – Julia Stankiewicz, Wiktoria Szczechura, Julia Napiórkowska z piosenką „Flaga”. Obie grupy pięknie prezentowały się wokalnie jak i artystycznie – jesteśmy z nich bardzo dumni.

                                                                                              

                                                                                                                           Elżbieta Puchalska

 • Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek

  05.11.2017

  Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek - Obrazek 1

  Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek obchodzony jest na całym świecie piątego listopada. Wybrana data nie jest przypadkowa – jest to dzień urodzin jednego z największych twórców bajek – Walta Disney’a.  Dzień ten to święto wszystkich postaci bajkowych i odpowiedni moment by przypomnieć sobie część z nich. Uczniowie naszej szkoły uczcili ten dzień 6 listopada przebierając się za postaci bajkowe, często ulubione. Pojawił się odważny Zorro, radosna Myszki Miki, Spiderman, wróżki, księżniczki, czarodzieje, detektywi. Było tego dnia w szkole radośnie i kolorowo.      Wiemy, że bajki towarzyszą nam od najmłodszych lat, rozweselają nas i oczywiście bawią, a ponadto przekazują istotne prawdy życiowe. Warto o tym pamiętać.

   

   

  Opracował

  Samorząd Uczniowski

 • Kampania „Kręci mnie bezpieczeństwo … przez cały rok” – spotkanie z policjantami

  27.10.2017

   

  Pod patronatem Mariusza Błaszczaka, ministra spraw wewnętrznych i administracji policja realizuje spotkania z dziećmi i młodzieżą w ramach społecznej kampanii informacyjno - edukacyjnej  - „Kręci mnie bezpieczeństwo … przez cały rok”. Głównym celem jest kształtowanie i propagowanie pozytywnych postaw młodych ludzi w zakresie bezpieczeństwa poprzez systematyczne prowadzenie działań profilaktycznych i edukacyjnych . W związku z tym 27 października 2017 roku funkcjonariusze z Posterunku Policji w Długosiodle odwiedzili naszą szkołę.

  Młodszy aspirant Paweł Chmielewski oraz młodszy aspirant Przemysław Bogdański przeprowadzili spotkanie profilaktyczne w Knurowcu w ramach tej kampanii. Głównym tematem rozmów z dziećmi klas młodszych było ich bezpieczeństwo w trakcie roku szkolnego, zwłaszcza w trakcie drogi do i ze szkoły. Policjanci przypomnieli dzieciom zasady bezpiecznych zachowań na drodze oraz w jej obrębie. Mundurowi opowiedzieli także o zasadach zachowania się w sytuacjach zagrażającej życiu ale również o konieczności zapinania pasów bezpieczeństwa podczas podróży samochodem. Dzieci wykazały się dużą wiedzą z zakresu bezpieczeństwa na drodze i znakomicie sobie radziły z odpowiedziami na pytania stróżów prawa. Spotkanie to miało charakter prewencyjny i przyczyniło się do poprawy poziomu wiedzy małych uczestników ruchu drogowego na temat zagrożeń.   Na koniec dzieci otrzymały upominki w postaci planów lekcji, książeczek oraz klasowego kalendarza.

   

   

   

  Koordynator ds. bezpieczeństwa w szkole

                                                                                       Beata Szupiluk

 • Gminne Biegi Przełajowe

  29.09.2017

  Gminne Biegi Przełajowe - Obrazek 1

  Dnia 29.09.2017 roku w naszej szkole po raz kolejny odbyły się gminne biegi przełajowe dla uczniów klas IV-VII szkół podstawowych oraz II-III gimnazjum pod patronatem Pana Wójta Gminy Brańszczyk Mieczysława Pękula. Społeczność uczniowska  naszej gminy podjęła się zdrowej rywalizacji w biegach przełajowych po pięknej okolicy w pobliżu naszej szkoły. Uczniowie biegli jednocześnie na dwóch trasach. Najlepsze wyniki uzyskali zawodnicy PSP w Brańszczyku zajęli I miejsce w biegach i otrzymali Puchar Wójta Gminy Brańszczyk, II- miejsce uczniowie ze szkoły   w Porębie i III- miejsce społeczność z Trzcianki. W klasach gimnazjalnych  najlepszymi biegaczami okazali się  gimnazjaliści z Brańszczyka , którzy wywalczyli Puchar Wójta. Najwyższe lokaty z naszej szkoły uzyskali : Kacper Roguszewski z kl. IV i Julia Napiórkowska z kl. V obydwoje zajęli II- miejsce w swojej kategorii. Wyżej wymienieni uczniowie będą reprezentowali naszą szkołę w powiatowych biegach przełajowych w Długosiodle.

  Społeczność naszej szkoły pragnie podziękować Panu Wójtowi Gminy Brańszczyk Mieczysławowi Pękulowi  za ufundowanie nagród i poczęstunku dla biegaczy. Dziękujemy Rodzicom naszych dzieci, którzy pomogli nam przeprowadzić w/ w zawody.

  Alina Jusińska

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa im. Bohaterów Leśnej Placówki AK "Mrowisko" w Knurowcu
  Szkoła Podstawowa w Knurowcu, ul. Knurowiec 1, 07-221 Brańszczyk
 • 509184972

Galeria zdjęć