• Turniej Ruchu Drogowego

          • 26 marca 2024 roku w ZPO w Brańszczyku trzech uczniów z naszej szkoły: Izabela Rosińska z klasy VI, Bartosz Korzeb i Kacper Kurowski z klasy VII, reprezentowało naszą szkołę       w Gminnym Turnieju Ruchu Drogowego. W zmaganiach na torze przeszkód, testach wiedzy oraz udzielaniu "pierwszej pomocy" zmierzyli się z kolegami i koleżankami ze szkół z Gminy Brańszczyk.

          • Apel ku czci Żołnierzy Wyklętych

          • 1 marca 2024 roku po raz kolejny w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji Narodowego Dnia Żołnierzy Wyklętych. W akademii wzięli udział uczniowie z klas V-VII,  przedstawili słowno - muzyczny program. Ukazali losy żołnierzy, którzy nie pogodzili się z reżimem komunistów i podjęli walkę o wolną Ojczyznę. Uczennice klasy III zaśpiewały piosenkę „Myślimy o Polsce”. Obchodzenie Narodowego Dnia Żołnierzy Wyklętych jest formą upamiętnienia walki, ofiary oraz bólu i cierpienia jakich doznawali Oni a także ich rodziny. Żołnierze Wyklęci nazywani też niezłomnymi, niepokornymi, nie porzucili swoich ideałów nawet za cenę śmierci.

            Cześć i chwała bohaterom!

          • Konkurs wiedzy pożarniczej

          • Bezpieczeństwo Pożarowe - ważna sprawa!

            15 lutego uczniowie naszej szkoły: Jan i Ksawery brali udział w gminnym konkursie "Młodzież Zapobiega Pożarom". Zakres wiedzy w tej dziedzinie jest bardzo obszerny - od pierwszej pomocy przedmedycznej do ochrony przeciwpożarowej. Uczniowie bardzo świetnie poradzili sobie, a uczeń Jan zajął I miejsce - GRATULUJEMY!

            Janek będzie reprezentował Gminę w/w konkursie na szczeblu powiatowym. Życzymy sukcesu!

          • Ciekawe zawody

          • 21 lutego naszą szkołę odwiedziła mama Mateusza, by opowiedzieć uczniom o swoim zawodzie. Mama Mateusza jest położną w Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie. Pracuje z noworodkami i wcześniakami. Pani Ania w ciekawy sposób zaprezentowała nam charakter swojego zawodu. Pokazała sprzęt medyczny jakim na codzień się posługuje. Uczniowie chętnie wysłuchali prezentacji, a także zadawali pytania.

            Dziękujemy Pani Ani za ciekawe spotkanie i opowieść o swojej codziennej pracy.

          • Ciekawe zawody

          • W ramach cyklicznych spotkań z osobami o ciekawych zawodach, gościliśmy w naszej szkolę tatę Janka i Olka. Pan Przemek pracuje w wyszkowskiej hucie szkła. Przybliżył uczniom charakter wykonywanej pracy, zaprezentował jak wygląda produkcja szkła. W ciekawy sposób opowiedział o swojej pracy poprzez prezentację zdjęć i filmów. 

            Bardzo dziękujemy Panu Przemkowi za poświęcony czas i ciekawą prezentację swojego zawodu.

          • Bal Maskowy

          • W naszej szkole codziennie dzieją się zwykłe rzeczy, ale 8 lutego to był dzień, na który wszyscy czekali z niecierpliwością. Był to Bal Maskowy. Tłusty Czwartek to wyjątkowy dzień, kiedy wszyscy możemy sobie pozwolić na pyszne, kaloryczne przysmaki. W naszej szkolnej sali oprócz tańców i konkursów, czekały na nas również smakowite przekąski. Na długim stole ułożone były różnorodne kanapki. Każda z nich była inna: z serem, szynką, ogórkiem, sałatą. Dzieci wybierały swoje ulubione smaki i delektowały się nimi, rozmawiając i śmiejąc się przy jedzeniu.

            Na kilka dni przed balową nocą uczniowie zaczęli przygotowywać swoje maski. Wszystko było dozwolone: od klasycznych masek weneckich po oryginalne, samodzielnie wykonane karnawałowe twory. Wszyscy byli podekscytowani, bo przecież niecodziennie można było stać się kimś zupełnie innym.

            W czwartkowy wieczór sala lekcyjna przekształciła się w kolorowe miejsce. Różnokolorowe balony odbijały migoczące światło, tworząc niezwykły efekt.

            Uczniowie rywalizowali o tytuł “Najlepszej Maski”. Jury oceniało kreatywność, wykonanie i oryginalność. Nagrody czekały na zwycięzców! Były maseczki w kształcie motyli, tajemnicze maski z piórami, zwierzątka oraz nawet jedna, która przypominała kosmicznego obcego. Kreatywność uczniów tego dnia nie miała granic.

            Jury miało naprawdę ciężki orzech do zgryzienia. Głosowali wszyscy nauczyciele. Przyznano nagrody i wyróżnienia w dwóch kategoriach: Klasy 0-III i V-VII.

            Wśród najlepszych w kategorii klas młodszych okazali się: Olaf Szredziński i Maja Jankowska oraz Wiktoria Teofilak i Antonii Karpiński. Wśród starszych uczniów zwyciężyli Oskar Kurowski, Alicja Jankowska i Kacper Kurowski.

            Dyskoteka rozpoczęła się pełnym impetem. Uczniowie tańczyli do ulubionych hitów. Kolorowe światła migotały w rytm muzyki, tworząc niesamowitą atmosferę.

            Bawiliśmy się wyśmienicie! Bal maskowy to niezapomniane wydarzenie, które na długo pozostanie w pamięci uczniów. Każdy z nas poczuł się jak bohater z bajki, a maski pozwoliły nam na chwilę oderwać się od codzienności.

            Nasz bal maskowy uwieczniony został na zdjęciach, które wykonała mama Basi Pani Katarzyna Bralewska. Dziękujemy za piękne zdjęcia.

          • Pieczenie pierniczków

          • Fotorelacja z pieczenia pierniczków przez uczniów naszej szkoły. Pierniczki wraz z życzeniami zostały przekazane uczniom, nauczycielom, a także mieszkańcom Domu Pomocy Społecznej w Brańszczyku.

          • Wizyta w schronisku

          • Z okazji Dnia Zwierząt w naszej szkole zorganizowaliśmy zbiórkę karmy dla zwierząt z Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami w Wyszkowie. Uczniowie klasy V pod opieką Pani Kingi Maruszewskiej i  rodzica - Pani Emilii 6.12.2023 odwiedzili schronisko i przekazali zebrane rzeczy. Podczas wizyty uczniowie pomogli w wyprowadzeniu piesków na spacer oraz posprzątaniu boksów. 

          • Mikołajki

          • W dniu Mikołajek, jak tradycja każe, odwiedziła nas Mikołaj - nie jeden, ale nawet dwóch! Pierwszy Mikołaj przyjechał do dzieci wraz z przedstawicielem Urzędu Gminy, Panem wójtem Wiesław Przybylskim, i zostawił słodkie upominki. Drugi Mikołaj przynióśł młodszym uczniom szkoły prezenty a dla wszystkich miał słodką niespodziankę. Do zobaczenia Mikołaju 24 grudnia! ;)

          • Wizyta Kropelki w naszej szkole

          • W dniu 20.11.2023 gościliśmy w naszej szkole przedstawicieli Porębskiej Kropelki  - Oddział Klubu Honorowych Dawców Krwi Legion, którzy przeprowadzili spotkanie nt. krwiodawstwa. Uczniowie dowiedzieli się kim są Honorowi Dawcy Krwi, dlaczego nazywa się ich bohaterami, kto może być dawcą i jakie korzyści z tego płyną. Oprócz tego goście opowiedzieli nam o swoich działaniach i zachęcali do rozpowszechniania ich działań. Uczniowie otrzymali kolorowanki i notesiki promujące krwiodawstwo. Serdecznie dziękujemy za wizytę naszym Gościom. 

            Fot. Własna i Katarzyna Bralewska

          • Noc w szkole i Andrzejki

          • W dniu 1 grudnia 2023 odbyły się szkolne Andrzejki, podczas których uczniowie uczestniczyli w tradycyjnych wróżbach andrzejkowych oraz różnorodnych zabawach ruchowych. Po zabawie uczniowie zjedli wspólną kolację, którą sami przygotowali. Młodsi uczniowie po posiłku wrócili do domu a starsi zostali w szkole na noc. W tym czasie ubrali choinkę oraz oglądali filmy. Rano wspólnie przygotowali śniadanie i udali się do swoich domów.

          • Wycieczka do Warszawy

          • W ramach zbliżających się wielkimi krokami Mikołajek wszystkie klasy z naszej szkoły udały się na wycieczkę do Warszawy. Pierwszym punktem wycieczki był Hangar 646 ulokowany na warszawskim Gocławiu. Tu uczniowie mieli zaplanowaną lekcję wychowania fizycznego pod bacznym okiem trenera. Mieli również czas na swobodną aktywność fizyczną, gdzie doskonalili swoje umiejętności ruchowe.

            Kolejnym punktem wycieczki była Fabryka Bombek w Sulejówku. Miejsce te słynie z produkchji jedynie bombek szklanych, które są od początku do końca wykonywane ręcznie. Uczniowie zapoznali się z sposobem i poszczególnymi etapami produkcji bombek, od wytapiania szklanej bombki, przez srebrzenie i ręczne malowanie. Mieli również okazję samodzielnie zmierzyć się z malowaniem szklanych wydmuszek. Na pożegnamnie uczniowie zakupili wyjątkowe bombki w sklepiku na miejscu. Uczniowie wrócili szczęśliwi zadowoleni.

          • Ślubowanie pierwszoklasistów

          • 25.10.2023r. w naszej szkole odbyło się pasowanie dzieci z klasy pierwszej na uczniów Szkoły Podstawowej im. Bohaterów Leśnej Placówki AK „Mrowisko” w Knurowcu. Po krótkim montażu słowno-muzycznym dzieci zdały egzamin sprawnościowy i w obecności rodziców i całej społeczności szkolnej zostały pasowane przez Panią Dyrektor na uczniów naszej szkoły.

          • Wyjazd sztandaru - Gminne Obchody 11 listopada

          • W niedzielę 12.11.23 r. delegacja uczniów ze sztandarem naszej szkoły wraz z opiekunami wzięła udział w gminnych obchodach Święta Niepodległości Polski w Brańszczyku. Uroczystości rozpoczęły się Mszą św. w kościele w Brańszczyku, następnie poczty sztandarowe szkół i straży pożarnych, władze gminy i pozostali uczestnicy uroczystości przemaszerowali na cmentarz pod pomnik upamiętniający żołnierzy poległych w obronie ojczyzny, w celu złożenia kwiatów i zapalenia zniczy, aby w ten sposób oddać hołd tym, którzy oddali życie za wolność Ojczyzny.

          • Profilaktyka uzależnień - spotkanie z Paniami z sanepidu

          •  

            W ramach działań profilaktycznych w dniu 06.11.2023 r. uczniowie klas starszych uczestniczyli w spotkaniu z przedstawicielkami Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Wyszkowie, p. Stoszewską i p. Jaworską. Podczas spotkania zostały omówione tematy dotyczące profilaktyki uzależnień oraz asertywności, czyli umiejętności mówienia „NIE” oraz właściwych wyborach.  Prowadząca przedstawiła uczniom prezentację oraz krótki film o skutkach zażywania substancji uzależniających oraz omówiła ich negatywny wpływ na organizm, prezentując modele organów ludzkich wyniszczonych przez używki.  Uczniowie dowiedzieli się, jak niebezpieczne są alkohol, papierosy, w tym e-papierosy, dopalacze, czy środki energetyzujące. 

            Najciekawszym momentem i najbardziej pouczającym była możliwość założenia alkogogli oraz narkogogli i przekonania się jak te substancje działają na nas bezpośrednio.

            Podsumowaniem był krótki quiz dotyczący tematyki spotkania, w którym nasi uczniowie wypadli wyśmienicie, za co otrzymali nagrody.

            Bardzo serdecznie dziękujemy za pouczające spotkanie.

          • Różaniec - wspólna modlitwa ze świętymi

          • Październik to miesiąc poświęcony Maryi. Szczególnym wyrazem naszej wiary w Bożą pomoc za wstawiennictwem Matki Bożej jest modlitwa różańcowa. Rozważanie tajemnic związanych z życiem Maryi i Jezusa, niezwykłych wydarzeń z tym związanych pomaga nam wchodzić w głąb wiary i rozwijać ją. Dlatego chrześcijanin powinien umiłować różaniec i o tą miłość do różańca troszczyć się już od dzieciństwa.

            Podobnie jak w roku ubiegłym, również i w tym roku Uczniowie, Nauczyciele i Rodzice 28 października o godz. 11.30 spotkali się w Szkole Podstawowej w Knurowcu na wspólnej modlitwie różańcowej.

            Rozważając tajemnice z życia Jezusa i Maryi zawierzyliśmy Panu Bogu sprawy osobiste, naszych Rodzin, Szkoły, Ojczyzny. Dlaczego Różaniec w szkole? Różaniec uczy nie tylko modlitwy. Uczy panowania nas sobą, pokoju i wrażliwości. Różaniec wyrabia skupienie, otwiera serce na Boga i wlewa nadzieję. Poprzez Modlitwę Różańcową chcemy stawać się lepsi, kształtować naszą osobowość i odnawiać miłość do Boga i ludzi. Różaniec uczy życia.


            Uczniom należą się podziękowania. Pięknie  modlili się na różańcu.

             

            Fot. własna i Katarzyna Bralewska