• Koło plastyczne

• Opiekun: Beata Szupiluk

Koło plastyczne

Zajęcia koła plastycznego adresowane są do wszystkich uczniów, których zainteresowania skupiają się wokół sztuki – malarstwa, rzeźby, architektury. Mają one rozbudzać zdolności i predyspozycje. Ponadto służą jako promocja talentów na gruncie szkoły i środowiska lokalnego.

Cele:

1. Rozwijanie kreatywności, zdolności wyobrażania, wymyślania i wytwarzania czegoś nowego.

2. Zapoznanie z różnymi technikami plastyczno - technicznymi i obserwowanie uzyskiwanych efektów.

3. Kształtowanie innowacyjności w działaniu.

4. Rozwijanie zmysłu estetyki i potrzeby tworzenia.

Zadania:

1. Pobudzanie kreatywności dzieci, odkrywanie przyjemności tworzenia, cieszenie się uzyskanym efektem.

2. Wspomaganie wszechstronnego i harmonijnego rozwoju uczniów.

3. Rozbudzanie i rozwijanie wrażliwości estetycznej dzieci oraz ich indywidualnych zdolności twórczych.

Tematyka:

1. Zajęcia organizacyjno – porządkowe. Określenie przez uczniów ich oczekiwań związanych z pracą na zajęciach koła plastycznego– 1 godz.

2. Ustalenie wspólnie z opiekunem planu pracy koła. Omówienie zasad pracy oraz materiałów i narzędzi wykorzystywanych podczas zajęć – 1 godz.

3. Przygotowanie upominków okolicznościowych dla nauczycieli im pracowników szkoły z okazji Dnia Edukacji Narodowej - 3 godz.

4. Przygotowanie kart okolicznościowych:

- dla n- li i pracowników szkoły – 3 godz.

- bożonarodzeniowe – 3 godz.

- wielkanocnych – 3 godz.

5. Wykonywanie prac na konkursy plastyczne organizowane na różnych szczeblach –

4 godz.

6. Przygotowanie okolicznościowych dekoracji korytarza szkolnego – 3 godz.

7. Przygotowanie dekoracji na uroczystości szkolne – 3 godz.

8. Wykonanie prac plastycznych wpływających na rozwój indywidualny – 3 godz.

9. Zabawy plastyczne związane z wykorzystaniem znanych dzieciom technik

plastycznych – 4 godz.

10. Zapoznanie z technikami pracy twórczej – quiling, skrapbooking, decupage – 4 godz.