• OSOBA WSKAZANA DO KONTAKTU

• Obowiązek informacyjny dotyczący przetwarzania danych osobowych wobec osoby wskazanej do kontaktu przez osobę trzecią

Szanowni Państwo,

Informujemy, że weszliśmy w posiadanie Twoich danych osobowych, jako osoby wskazanej przez Pracownika do kontaktu, w przypadku wystąpienia zdarzenia losowego – dane osobowe zostały więc pozyskane do osoby trzeciej. Realizując swój prawny obowiązek wynikający z art. 14 Rozporządzenia, w niniejszym dokumencie, przekazujemy informacje:

Kto jest Administratorem danych osobowych ?

Administratorem Państwa danych osobowych jest Szkoła Podstawowa im. Bohaterów Leśnej Placówki AK „Mrowisko” w Knurowcu, z siedzibą Knurowiec 1, 07-221 Brańszczyk.

Dane kontaktowe:

Ø  Adres e-mail: renatajechna@tlen.pl

Ø  Numer telefonu: 698 48 65 65

Ø  Adres korespondencyjny: Szkoła Podstawowa Bohaterów Leśnej Placówki AK „Mrowisko” w Knurowcu, z siedzibą Knurowiec 1, 02-221 Brańszczyk.

Czy został powołany Inspektor Ochrony Danych ?

Zgodnie z art. 37 ust. 1 lit. a Rozporządzenia, Administrator, jako podmiot publiczny zobligowany jest do powołania Inspektora Ochrony Danych.

Z naszym wyznaczonym Inspektorem Ochrony Danych możecie się Państwo kontaktować    w każdej sytuacji dotyczącej przetwarzania przez Administratora Waszych danych, najprościej wysyłając e-mail na adres: r.chmurski@abi-warszawa.pl

Skąd pozyskujemy dane osobowe ?

Państwa dane osobowe zostały przekazane nam przez Pracownika, który w procesie zatrudnienia / aktualizacji dokumentów wpisał Państwa dane w celu kontaktu w razie wystąpienia zdarzenia losowego (np. wypadku).

Jakie dane osobowe możemy przetwarzać ?

Zakres przetwarzanych danych osobowych dotyczy imienia i nazwiska, numeru telefonu i / lub adresu zamieszkania.

Jakie są cele i podstawy prawne przetwarzania danych osobowych ?

Państwa dane osobowe przetwarzamy wyłącznie w celu poinformowanie Ciebie o wystąpieniu zdarzenia losowego wpływającego na stan zdrowia osoby wskazującej (pracownika).

Podstawą prawną jest prowadzenie spraw pracowniczych na podstawie przepisów prawa: Ustawy z dnia 26 czerwiec 1974 r.  kodeks pracy.

Jak długo przechowujemy dane osobowe ?

Dane osobowe przetwarzamy przez 10 lat od dnia ustania stosunku pracy z osobą wskazującą (pracownikiem) zgodnie z przepisami prawa: Ustawy z dnia 26 czerwiec 1974 r.  kodeks pracy.

Czy przetwarzamy Państwa dane automatycznie ?

Państwa dane nie będą przetwarzane w sposób zautomatyzowany, w tym w formie profilowania, tzn. że nie posiadamy i nie zamierzamy posiadać narzędzi / systemów, które umożliwią nam wykorzystanie Państwa danych do oceny czynników osobowych, w szczególności do analizy lub prognozy.

Komu możemy udostępniać Państwa dane ?

Oświadczamy, że:

Ø  dane osobowe możemy udostępnić podmiotom trzecim na podstawie obowiązujących przepisów prawa, oraz podmiotom przetwarzających na nasze polecenie dane osobowe;

Ø  nie przekazujemy danych osobowych podmiotom z państw spoza Europejskiego Obszaru Gospodarczego (EOG).

Jakie prawa Państwu przysługują?

Administrator gwarantuje, że dokłada wszelkich starań, aby Państwa dane przetwarzane były tylko w niezbędnym zakresie oraz zgodnie z wszelkimi przepisami. Jednak, jeśli uznacie Państwo, że naruszyliśmy powszechnie obowiązujące przepisy dotyczące przetwarzania i ochrony danych osobowych to każda osoba fizyczna, której dane są przetwarzane ma prawo:

Ø  żądania usunięcia (prawo do bycia zapomnianym);

Ø  dostępu do swoich danych (żądania wydania kopii danych);

Ø  do sprostowania (aktualizacji danych);

Ø  do ograniczenia przetwarzania;

Ø   do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych powołując się na określoną sytuację;

Ø  wniesienia skargi do Urzędu Nadzorczego (Urząd Ochrony Danych Osobowych).

Uprawnienia, o których mowa powyżej, można zrealizować osobiście, składając pisemny wniosek, drogą elektroniczną lub listownie na wskazane poniżej adresy:

Ø  adres e-mail:  renatajechna@tlen.pl , w tytule „Ochrona danych osobowych”;

Ø  adres korespondencyjny: Szkoła Podstawowa Bohaterów Leśnej Placówki AK „Mrowisko” w Knurowcu, z siedzibą Knurowiec 1, 07-221 Brańszczyk, z dopiskiem „Ochrona danych osobowych”.

Więcej na temat przysługujących Państwu praw przeczytacie na stronie internetowej www.spknurowiec1.edupage.org , zakładka RODO – Ochrona Danych.