• Regulamin klatki schodowej

• Regulamin zachowania się na klatce schodowej

i drugiej kondygnacji Szkoły Podstawowej

im. Bohaterów AK „Mrowisko” w Knurowcu

1. Uczniowie wierzchnie ubranie zostawiają na dole w szatni. Tam też zmieniają obuwie.
          2. Na górę wchodzą po dzwonku pod opieką nauczyciela. Obowiązują zasady bezpiecznego poruszania się po schodach.
          3. Uczniowie wchodzą „gęsiego”, z plecakami na plecach, trzymając się poręczy. Nauczyciel wchodzi za ostatnim uczniem, jako osoba asekurująca.
          4. Pierwszeństwo na schodach mają uczniowie schodzący. Uczniowie ustawiają się „gęsiego” i schodzą za nauczycielem. Nauczyciel idący z przodu asekuruje schodzących.
          5. Pomiędzy osobami powinna być zachowana bezpieczna odległość.
          6. Wchodzenie i schodzenie odbywa się wyłącznie pod opieką nauczyciela lub pracownika obsługi.
          7. Schody nie są miejscem spędzania przerw. Uczniowie na przerwach pozostają w klasie lub na korytarzu pod opieką nauczyciela dyżurującego.
          8. Okna w salach uchylane lub otwierane są za zgodą nauczyciela.
          9. Uczniowie korzystający z dożywiania posiłki spożywają na „stołówce”.
          10. Rodzice i osoby postronne nie wchodzą na górę.
          11.  O problemach, konfliktach, sytuacjach zagrażających bezpieczeństwu, uczniowie niezwłocznie informują dyżurującego nauczyciela lub innego pracownika szkoły.