• Regulamin korzystania z telefonów komórkowych

Regulamin korzystania z telefonów komórkowych

oraz innych urządzeń elektronicznych

w Szkole Podstawowej im. Bohaterów Leśnej Placówki

AK „Mrowisko” w Knurowcu

1. Uczniowie przynoszą do szkoły telefony komórkowe, odtwarzacze i inny sprzęt elektroniczny na własną odpowiedzialność i za zgodą rodziców.

2. Szkoła nie ponosi odpowiedzialności za zniszczenie, zagubienie czy kradzież sprzętu przynoszonego przez uczniów.

3. Dopuszcza się możliwość korzystania z telefonu komórkowego i innych urządzeń elektronicznych podczas wycieczek szkolnych za zgodą rodziców, którzy ponoszą pełną odpowiedzialność za sprzęt .

4. Podczas zajęć edukacyjnych obowiązuje całkowity zakaz używania telefonów komórkowych oraz innych sprzętów elektronicznych (aparaty powinny być wyłączone i schowane do plecaka/ torby), dotyczy to również słuchawek.

5. Uczeń ma obowiązek wyłączyć telefon komórkowy oraz inny sprzęt elektroniczny przed lekcją.

6. W wyjątkowych sytuacjach uczeń za zgodą nauczyciela może skorzystać z telefonu komórkowego. W czasie godzin lekcyjnych kontakt z dzieckiem jest możliwy poprzez dyrektora, nauczycieli oraz wychowawców klasy.

7. Uczeń ma możliwość używania telefonu komórkowego oraz innego sprzętu elektronicznego jako pomocy dydaktycznej, jeśli pozwoli na to nauczyciel prowadzący lekcje.

8. Wprowadza się zakaz korzystania z telefonów komórkowych i innych urządzeń elektronicznych podczas przerw śródlekcyjnych.

9. Nagrywanie dźwięku, obrazu oraz fotografowanie za pomocą telefonu lub innych urządzeń elektronicznych jest niedopuszczalne.

10. Obowiązuje bezwzględny zakaz korzystania z telefonów komórkowych oraz innych urządzeń elektronicznych w toaletach szkolnych.

11. Wprowadza się zakaz używania telefonów komórkowych oraz innego sprzętu elektronicznego w bibliotece szkolnej.

12. Korzystanie z telefonu komórkowego oraz innych urządzeń elektronicznych w świetlicy szkolnej dopuszczalne jest tylko za zgodą wychowawcy.

13. Nie wolno ładować telefonów komórkowych na terenie szkoły.

Konsekwencje za nieprzestrzeganie regulaminu.

14. W przypadku wykorzystania telefonu komórkowego i innych urządzeń elektronicznych niezgodnie z niniejszym regulaminem uczeń dostaje punkty ujemne zgodnie z WZO.

15. Jeżeli uczeń będzie używał telefonu podczas zajęć lekcyjnych bez zezwolenia nauczyciela, telefon zostanie mu odebrany a rodzic zobowiązany do osobistego odbioru.