Wycieczka do Wrocławia - klasy młodsze - program "Podróże z klasą"
W ramach programu Ministerstwa Edukacji Narodowej "Podróże z klasą" uczniowie klas I-III wzięli udział w trzydniowej wycieczce do Wrocławia. Poza programem w wycieczce wzięli udział także uczniowie klasy 0 oraz rodzice najmłodszych uczniów.
Pierwszego dnia wycieczki uczniowie odwiedzili Hydropolis - Centrum Wiedzy o wodzie, gdzie zdobywali i utrwalali wiedzę o wodzie, ekologii a także o zasobach wodnych Wrocławia. Odwiedzili także wrocławskie Zoo, gdzie przez kilka godzin spacerowali i z bliska oglądali różne gatunki zwierząt.
Drugi dzień zaczęli od wizyty w Niewidzialnym domu, gdzie uczestniczyli w warsztatach plastycznych w ciemności oraz w spotkaniu z osobami niewidomymi, poznając przedmioty ułatwiające im codzienne funkcjonowanie. Następnie dzieci zwiedziły najważniejsze punkty miasta ( Rynek z ratuszem, Archikatedra Most, zabytkowe kamienice, Tumski i Ostrów Tumski) biorąc udział w grze miejskiej pt. „Detektywi historii” i jednocześnie wyszukiwali wrocławskich symboli – krasnali. Kolejnym punktem dnia było Muzeum Iluzji, które jest minilaboratorium rozrywki ze stanowiskami wykorzystującymi zabawę perspektywą, zdeformowane lustra i soczewki oraz grę światłem, które można wytłumaczyć prawami fizyki, chemii, optyki czy matematyki. Na zakończenie dnia obejrzeli multimedialny pokaz fontann – widowisko wodne z muzyką i światłem przy Hali Stulecia.
Trzeci dzień rozpoczęli od wizyty w Kolejkowie - Centrum nauki o społeczeństwie, matematyce i architekturze. Obejrzeli interaktywne makiety Wrocławia i okolic, a przewodnik opowiedział o aspektach społecznych, historycznych i architektonicznych oglądanych ekspozycji. Na zakończenie wycieczki dzieci wzięły udział w lekcji muzealnej pt. “Malowane meble” w Muzeum Etnograficznym, ponad to zwiedziły sale muzealne przedstawiające wnętrza mieszkań wraz z ich wyposażeniem, strojami i przedmiotami codziennego użytku. Podczas pobytu we Wrocławiu uczestnicy nocowali w Green Hostel Wrocław, gdzie korzystali także z wyżywienia.
To były trzy dni wypełnione wieloma doświadczeniami i emocjami. Uczniowie zwiedzili stolicę Dolnego Śląska i szczęśliwie wrócili do domu z pięknymi wspomnieniami.
36
Wycieczka do Wrocławia - klasy starsze - program "Podróże z klasą"
W ramach programu Ministerstwa Edukacji Narodowej "Podróże z klasą" uczniowie klas IV-VI wzięli udział w trzydniowej wycieczce do Wrocławia.
Poza programem w wycieczce wzięli udział także uczniowie klasy VII i VIII.
Pierwszego dnia wycieczki do Wrocławia uczniowie odwiedzili wrocławskie Zoo, gdzie spacerując spotkali wiele gatunków zwierząt i przyglądali się im z bliska.
Podczas wizyty w Hydropolis - Centrum Wiedzy o wodzie zdobywali i utrwalali wiedzę o wodzie, ekologii a także o zasobach wodnych Wrocławia. Mieli okazję również obejrzeć działanie wodnej drukarki 3D co było niesamowitym doświadczeniem.
Drugi dzień zaczęli od zwiedzenia najważniejszych atrakcjach miasta: Rynek wrocławski z Ratuszem, zabytkowe kamienice, Archikatedra św. Jana Chrzciciela, Most Tumski i Ostrów Tumski. Dodatkową atrakcją były poszukiwania wrocławskich symboli – krasnali. To była niesamowita frajda, niektórzy z uczniów znaleźli ich aż ponad sześćdziesiąt.
Kolejnym punktem była wizyta w Niewidzialnym domu, gdzie uczestniczyli w warsztatach w ciemności oraz w spotkaniu z osobami niewidomymi. Następnie udali się do Muzeum Narodowego, które już z zewnątrz zachwyca swoim wyglądem. W muzeum uczestniczyli w lekcji muzealnej, podczas której obejrzeli najważniejsze eksponaty. Następnie udali się do oddziału Muzeum Narodowego - Panoramy Racławickiej, gdzie dokładnie obejrzeli dzieło sztuki. Uczniowie byli pod ogromnym wrażeniem obrazu.
Na zakończenie dnia uczniowie obejrzeli pokaz widowiska wodnego z muzyką i światłem przy Hali Stulecia.
Trzeci dzień rozpoczęli od wizyty w Kolejkowie - Centrum nauki o społeczeństwie, matematyce i architekturze. Obejrzeli interaktywne makiety Wrocławia i okolic oraz wysłuchali wielu ciekawych informacji o aspektach społecznych, historycznych i architektonicznych związanych z oglądanymi ekspozycjami. Ostatnim punktem wycieczki była wizyta w Muzeum Etnograficznym, gdzie uczniowie zwiedzili sale muzealne i wzięli udział w ukierunkowanej lekcji muzealnej
Podczas pobytu we Wrocławiu uczniowie nocowali w Green Hostel Wrocław, gdzie korzystali także z wyżywienia.
To były trzy przepiękne dni w stolicy Dolnego Śląska. Pogoda nam dopisała, wszystkie atrakcje były ciekawe a uczniowie wrócili bezpiecznie do domu z nowymi wspomnieniami. To był świetny czas na integrację środowiska szkolnego.
29
Program "Poznaj Polskę"
Nasza szkoła wzięła udział w programie MEiN - Poznaj Polskę. Z funduszy przeznaczonych na realizację wybraliśmy się na wycieczkę do Torunia.
59
Wsparcie psychiczne dla dzieci, młodzieży i dorosłych
Aktualności
Zakończenie roku szkolnego 2022/2023
Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2022/2023.
Uroczystość rozpoczęli najmłodsi uczniowie montażem słowno-muzycznym. Następnie Pani Dyrektor nagrodziła wyróżniających się uczniów. Wręczyła nagrody za roczne konkursy, podziękowała przewodniczącej Rady Rodziców i rodzicom za współpracę w tym roku szkolnym. Przedstawicielka Pana Wójta złożyła podziękowania na ręce Pani Dyrektor i pogratulowała uczniowi z najwyższą średnią ocen. W tym dniu Dyrektor szkoły i przewodnicząca RR serdecznie podziękowały za długoletnią pracę w szkole nauczycielkom odchodzącym na emeryturę. Ostatnim punktem tego dnia było spotkanie uczniów w klasach ze swoimi wychowawcami i otrzymanie świadectw.
Szkolny turniej szachowy
Rozgrywki szachowe - II Szachowe Mistrzostwa SP Knurowiec.
27
Dzień Bezpieczeństwa w naszej szkole
Dzień Bezpieczeństwa w naszej szkole - uczniowie klas młodszych.
12
Egzamin na kartę rowerową
17 maja uczniowie klasy IV z sukcesem zdali egzamin na swoje pierwsze „prawo jazdy".
4
Święto szkoły
W ostatnim czasie obchodziliśmy dzień patriotyczny, czyli 16. rocznicę nadania im. Bohaterów Leśnej Placówki AK "Mrowisko" naszej szkole, Dzień Flagi, oraz Święto Narodowe Trzeciego Maja. Wspomnieliśmy również Święto Chrztu Polski, które przypada na 14 kwietnia. Zapraszamy do fotorelacji z tego dnia.
Konkurs "Bezpieczeństwo w Ruchu Drogowym"
4 kwietnia 2023 roku w ZPO w Brańszczyku trzech uczniów z klasy ósmej: Bartosz Kowalczyk, Patrycja Roguszewska i Gabriela Teofilak reprezentowało naszą szkołę w Gminnym Turnieju Ruchu Drogowego. W zmaganiach na torze przeszkód, testach wiedzy oraz udzielaniu "pierwszej pomocy" zmierzyli się z kolegami i koleżankami ze szkół z Gminy Brańszczyk. Nasi uczniowie zajęli III- miejsce. Gratulujemy.
Pierwszy Dzień Wiosny i Dzień Kolorowej Skarpetki
21 marca - Światowy Dzień Zespołu Downa oraz Pierwszy Dzień Wiosny.
Witamy Wiosnę
W dniu 21 marca obchodziliśmy Dzień Wiosny oraz Światowy Dzień Zespołu Downa czyli Dzień Kolorowej Skarpetki, święto ustanowione w 2005 roku z inicjatywy Europejskiego Stowarzyszenia Zespołu Downa. Tego dnia uczniowie i nauczyciele naszej szkoły solidaryzując się z tą grupą, założyli kolorowe skarpetki oraz kolorowe ubrania. Przygotowana prezentacja multimedialna podniosła świadomości uczniów naszej szkoły na temat życia i potrzeb osób z zespołem Downa. Następnie z samodzielnie wykonanymi ekologicznymi „Marzannami” przeszliśmy korowodem przez naszą miejscowość, wykrzykując hasła żegnające zimę a witające wiosnę. Aktywnie spędzaliśmy czas: między innymi grając w piłkę nożną, dwa ognie… . Na zakończenie zjedliśmy kiełbaski upieczone na ognisku.
Konkurs recytatorski
Szkolne eliminacje do gminnego konkursu "Warszawska Syrenka".
52
Zbiórka elektrośmieci
Zachęcamy do przyłączenia się do akcji zbiórki elektrośmieci.
Budujemy wieńce z wyściółką na platformy do gniazd bocianich
Nasza szkoła przystąpiła do akcji organizowanej przez Urząd Gminy w Brańszczyku "Budujemy wieńce z wyściółką na platformy do gniazd bocianich". Pracy było dużo, ale efekt robi wrażenie Mamy nadzieję, że nowo wybudowane gniazdo przypadnie do gustu naszym skrzydlatym przyjaciołom
3
W hołdzie Żołnierzom Wyklętym
1 marca 2021 roku w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji Narodowego Dnia Żołnierzy Wyklętych, w wykonaniu uczniów klasy VIII. Uczniowie przedstwili losy żołnierzy, którzy nie pogodzili się z reżimem komunistów i podjęli walkę o wolną Ojczyznę. Obchodzenie Narodowego Dnia Żołnierzy Wyklętych jest formą upamiętnienia walki, ofiary oraz bólu i cierpienia jakich doznawali Oni a także ich rodziny. Żołnierze Wyklęci nazywani też niezłomnymi, niepokornymi, nie porzucili swoich ideałów nawet za cenę śmierci.
Dzień Babci i Dziadka
20 stycznia w naszej szkole odbył się Dzień Babci i Dziadka. Goście dopisali, a uczniowie klas 0-II przygotowali krótką część artystyczną. Poprzez wiersze, piosenki i taniec wyrazili jak bardzo kochają babcie i dziadków i jak ważną rolę pełnią w ich życiu.
Zapraszamy do fotorelacji z tego wyjątkowego dnia.
Nasze media społecznościowe
Godziny dzwonków
Środa 22.01.2025Galeria zdjęć
brak danychKalendarz
- sty
- 02
- Dzień wolny od zajęć dydaktycznych. Zajęcia opiekuńcze.
- 02.-03.01.
- Dzień wolny
- maj
- 02
- Dzień wolny od zajęć dydaktycznych. Zajęcia opiekuńcze.
- 02.05.
- Dzień wolny
- maj
- 13
- Egzaminy ósmoklasistów. Dzień wolny od zajęć dydaktycznych.
- 13.-15.05.
- Dzień wolny
- cze
- 20
- Dzień wolny od zajęć dydaktycznych. Zajęcia opiekuńcze.
- 20.06.
- Dzień wolny