Wycieczka do Wrocławia - klasy młodsze - program "Podróże z klasą"
W ramach programu Ministerstwa Edukacji Narodowej "Podróże z klasą" uczniowie klas I-III wzięli udział w trzydniowej wycieczce do Wrocławia. Poza programem w wycieczce wzięli udział także uczniowie klasy 0 oraz rodzice najmłodszych uczniów.
Pierwszego dnia wycieczki uczniowie odwiedzili Hydropolis - Centrum Wiedzy o wodzie, gdzie zdobywali i utrwalali wiedzę o wodzie, ekologii a także o zasobach wodnych Wrocławia. Odwiedzili także wrocławskie Zoo, gdzie przez kilka godzin spacerowali i z bliska oglądali różne gatunki zwierząt.
Drugi dzień zaczęli od wizyty w Niewidzialnym domu, gdzie uczestniczyli w warsztatach plastycznych w ciemności oraz w spotkaniu z osobami niewidomymi, poznając przedmioty ułatwiające im codzienne funkcjonowanie. Następnie dzieci zwiedziły najważniejsze punkty miasta ( Rynek z ratuszem, Archikatedra Most, zabytkowe kamienice, Tumski i Ostrów Tumski) biorąc udział w grze miejskiej pt. „Detektywi historii” i jednocześnie wyszukiwali wrocławskich symboli – krasnali. Kolejnym punktem dnia było Muzeum Iluzji, które jest minilaboratorium rozrywki ze stanowiskami wykorzystującymi zabawę perspektywą, zdeformowane lustra i soczewki oraz grę światłem, które można wytłumaczyć prawami fizyki, chemii, optyki czy matematyki. Na zakończenie dnia obejrzeli multimedialny pokaz fontann – widowisko wodne z muzyką i światłem przy Hali Stulecia.
Trzeci dzień rozpoczęli od wizyty w Kolejkowie - Centrum nauki o społeczeństwie, matematyce i architekturze. Obejrzeli interaktywne makiety Wrocławia i okolic, a przewodnik opowiedział o aspektach społecznych, historycznych i architektonicznych oglądanych ekspozycji. Na zakończenie wycieczki dzieci wzięły udział w lekcji muzealnej pt. “Malowane meble” w Muzeum Etnograficznym, ponad to zwiedziły sale muzealne przedstawiające wnętrza mieszkań wraz z ich wyposażeniem, strojami i przedmiotami codziennego użytku. Podczas pobytu we Wrocławiu uczestnicy nocowali w Green Hostel Wrocław, gdzie korzystali także z wyżywienia.
To były trzy dni wypełnione wieloma doświadczeniami i emocjami. Uczniowie zwiedzili stolicę Dolnego Śląska i szczęśliwie wrócili do domu z pięknymi wspomnieniami.
36
Wycieczka do Wrocławia - klasy starsze - program "Podróże z klasą"
W ramach programu Ministerstwa Edukacji Narodowej "Podróże z klasą" uczniowie klas IV-VI wzięli udział w trzydniowej wycieczce do Wrocławia.
Poza programem w wycieczce wzięli udział także uczniowie klasy VII i VIII.
Pierwszego dnia wycieczki do Wrocławia uczniowie odwiedzili wrocławskie Zoo, gdzie spacerując spotkali wiele gatunków zwierząt i przyglądali się im z bliska.
Podczas wizyty w Hydropolis - Centrum Wiedzy o wodzie zdobywali i utrwalali wiedzę o wodzie, ekologii a także o zasobach wodnych Wrocławia. Mieli okazję również obejrzeć działanie wodnej drukarki 3D co było niesamowitym doświadczeniem.
Drugi dzień zaczęli od zwiedzenia najważniejszych atrakcjach miasta: Rynek wrocławski z Ratuszem, zabytkowe kamienice, Archikatedra św. Jana Chrzciciela, Most Tumski i Ostrów Tumski. Dodatkową atrakcją były poszukiwania wrocławskich symboli – krasnali. To była niesamowita frajda, niektórzy z uczniów znaleźli ich aż ponad sześćdziesiąt.
Kolejnym punktem była wizyta w Niewidzialnym domu, gdzie uczestniczyli w warsztatach w ciemności oraz w spotkaniu z osobami niewidomymi. Następnie udali się do Muzeum Narodowego, które już z zewnątrz zachwyca swoim wyglądem. W muzeum uczestniczyli w lekcji muzealnej, podczas której obejrzeli najważniejsze eksponaty. Następnie udali się do oddziału Muzeum Narodowego - Panoramy Racławickiej, gdzie dokładnie obejrzeli dzieło sztuki. Uczniowie byli pod ogromnym wrażeniem obrazu.
Na zakończenie dnia uczniowie obejrzeli pokaz widowiska wodnego z muzyką i światłem przy Hali Stulecia.
Trzeci dzień rozpoczęli od wizyty w Kolejkowie - Centrum nauki o społeczeństwie, matematyce i architekturze. Obejrzeli interaktywne makiety Wrocławia i okolic oraz wysłuchali wielu ciekawych informacji o aspektach społecznych, historycznych i architektonicznych związanych z oglądanymi ekspozycjami. Ostatnim punktem wycieczki była wizyta w Muzeum Etnograficznym, gdzie uczniowie zwiedzili sale muzealne i wzięli udział w ukierunkowanej lekcji muzealnej
Podczas pobytu we Wrocławiu uczniowie nocowali w Green Hostel Wrocław, gdzie korzystali także z wyżywienia.
To były trzy przepiękne dni w stolicy Dolnego Śląska. Pogoda nam dopisała, wszystkie atrakcje były ciekawe a uczniowie wrócili bezpiecznie do domu z nowymi wspomnieniami. To był świetny czas na integrację środowiska szkolnego.
29
Program "Poznaj Polskę"
Nasza szkoła wzięła udział w programie MEiN - Poznaj Polskę. Z funduszy przeznaczonych na realizację wybraliśmy się na wycieczkę do Torunia.
59
Wsparcie psychiczne dla dzieci, młodzieży i dorosłych
Aktualności
Polska jest naprawdę
"Jeszce Polska nie zginęła,
kiedy my żyjemy!"
11 listopada 1918 r. To data bliska sercu każdego Polaka. Po 123 latach życia w niewoli, nasz ukochany kraj odzyskał wolność. Na pamiątkę tego wspaniałego wydarzenia, 10 listopada, uczniowie SP w Knurowcu postanowili uczcić ten dzień w sposób szczególny.
Pamięć o nich ciągle żywa
3W październiku uczniowie kl. VIII i 2 uczniów kl. VII wraz z opiekunami bardzo dzielnie sprzątali lokalne miejsce Pamięci Narodowej w Mękalinach. Miejsce, na którym stracili życie niewinni ludzie, którzy służyli swą pracą i bohaterstwem Ojczyźnie. Wspólna praca poprzez grabienie liści, mycie płyt pamiątkowych, czyszczenie krzyży uczy pokory i współpracy w działaniu. Po sprzątaniu w chwili zadumy zostały zapalone znicza. Społeczność szkolna w ciągu roku wielokrotnie sprząta, odwiedza, modli się i zapala znicza w tym miejscu – Imię na Sztandarze Szkoły zobowiązuje.
Europejski Tydzień Sportu dla Wszystkich
6W poniedziałek 5 października bieżącego roku, w ramach XII Europejskiego Tygodnia Sportu dla Wszystkich, przypadającego w dn. 1-5. X.2020 roku, uczniowie naszej szkoły włączyli się do akcji.
Dzieci klas młodszych 0-III na boisku szkolnym wzięli udział w biegu przełajowym. W sumie biegło 16 uczniów, przebiegli dystans 6960 m.
Dzień Chłopaka
8W dniu 30 września 2020r. w naszej szkole świętowaliśmy Dzień Chłopaka. Po zakończonych zajęciach dydaktycznych wszyscy uczniowie wraz z nauczycielami przeszli na boisko szkolne. Pani Dyrektor w imieniu wszystkich dziewczyn i nauczycielek złożyła chłopcom życzenia i podarowała słodki upominek.
Po części oficjalnej rozpoczęła się część sportowa dnia. Uczniowie zostali podzieleni na dwie grupy – dzieci młodsze i starsze. Pierwszą zabawą dla obu grup była zabawa w podchody. Następnie dzieci młodsze bawiły się w zabawy z wykorzystaniem chusty animacyjnej, a starsze rozegrały mecz piłki nożnej. Po zakończonym wysiłku sportowym wszyscy uczestnicy posilili się kiełbaskami z grilla.
Dzień Języków Obcych
1Dzień Języków Obcych 2020
Spotkanie z okazji Dnia Języków Obcych rozpoczęliśmy od wysłuchania powitania nagranego specjalnie przez ludzi w wielu językach. A uczniowie klasy „0” rozruszali nas prezentując układ do piosenki „Sit down, stand up”.
Uczenie się języków oznacza naukę w każdym okresie życia, zarówno w ramach systemu szkolnego jak i poza nim. Zawsze możemy doskonalić swoje umiejętności lub rozpocząć naukę nowego języka. Możemy uczyć się: słuchając ulubionych piosenek zagranicznych wykonawców, czytając literaturę w oryginale, czytając czasopisma obcojęzyczne. Świetnym sposobem dla wszystkich uczniów jest nauka przez zabawę, więc bawiliśmy się wspólnie oglądając krótki program artystyczny przygotowany przez uczniów naszej szkoły. Po wstępie przedstawionym przez Julie Napiórkowska i Huberta Ślesickiego wyruszyliśmy na spotkanie z językami obcymi.
Wybory do SU
11WYBORY DO SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO
W dniu 25.09.2020r. w naszej szkole odbyły się wybory do Zarządu Samorządu Uczniowskiego. O godz. 8.30 wszyscy uczniowie zebrali się w sali i wysłuchali programów wyborczych kandydatów, którymi byli uczniowie kl. IV,VI,VII i VIII – wybrani wcześniej do trójek klasowych.
Sprzątanie Świata
8W piątek 18 września 2020 r. uczniowie z klasy ósmej Szkoły Podstawowej w Knurowcu rozpoczęli jesienną akcję „Sprzątania świata”. Po skończonych lekcjach porządkowali pobocze drogi leśnej w okolicach szkoły łączącej dwie wsie Knurowiec i Budykierz. W poniedziałek do akcji dołączyły najmłodsze dzieci z oddziału przedszkolnego oraz uczniowie z klas drugiej i trzeciej. Sprzątali drogę leśną tzw.” żwirówkę”.
Narodowe czytanie
6W poniedziałek 6 września bieżącego roku, uczniowie, nauczyciele i pracownicy szkoły uczestniczyli w Narodowym Czytaniu „ Balladyny” Juliusza Słowackiego. Uczniowie klasy VII i VIII na tle gazetki tematycznej przeczytali z podziałem na role fragment dramatu przedstawiający przyjazd Kirkora do chaty wdowy oraz konkurencje Aliny i Balladyny w zbieraniu malin, które miało tragiczne zakończenie. Czytanie „ Balladyny” poprzedziło zapoznanie słuchaczy z życiorysem Juliusza Słowackiego. W przyszłym roku będziemy czytać „ Moralność pani Dulskiej”.
Bezpieczna droga do szkoły
Dnia 08.09.2020 roku w naszej szkole odbyło się spotkanie z przedstawicielami KP Policji z Wyszkowa. Tematem pogadanki było „ Bezpieczna droga do szkoły”. Spotkanie odbyło sięw dwóch grupach wiekowych w klasach 0- III oraz IV-VIII. Prowadzący stosownie do wieku przypomnieli zasady bezpiecznego poruszania się po drogach, zwrócili uwagę na wypadki z udziałem dzieci i młodzieży na kładach, uczulali na noszenie odblasków, szczególnie w dni pochmurne oraz jesienne wieczory. Policjanci podali zagrożenia czyhające na dzieci i młodzież w Internecie a także mobing ze strony kolegów i koleżanek oraz konsekwencje jakie mogą spotkać uczniów w wyniku nieprzemyślanych zachowań.
Zebranie rodziców
W dniu 11 września/piątek
o godzinie 17.00
odbędzie się zebranie rodziców.
Serdecznie zapraszamy
wszystkich rodziców
Rozpoczęcie roku szkolnego
Rozpoczęcie roku szkolnego 2020/21
odbędzie się
1 września/wtorek o godzinie 9.00
Serdecznie zapraszamy uczniów i rodziców
Dyrektor szkoły
Dzień Dziecka
Drogie Dzieci
z okazji Waszego Święta życzymy Wam
dużo uśmiechu, cudownch zabaw, góry słodkości,
mnóstwo miłości, cudownych marzeń, niezapomnianych chwil,
wspaniałych snów i oddanych przyjaciół.
Dyrektor i Pedagodzy
Udział w projekcie "Zdalna szkoła"
„Zdalna szkoła - wsparcie Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej w systemie kształcenia zdalnego” to projekt grantowy, którego celem jest doposażenie jednostek oświatowych w sprzęt niezbędny do prowadzenia lekcji w trybie zdalnym. Z takiej możliwości skorzystała nasza placówka.
W ramach projektu nasza szkoła otrzymała 7 tabletów z dostępem do Internetu. Sprzęt został przekazany uczniom, którzy nie posiadają lub mają ograniczony dostęp do komputerów i Internetu. Posłuży on do prowadzenia zdalnych lekcji i umożliwi uczniom realizację podstawy programowej w warunkach domowych
Święto Naszych Mam
1Wszystkim Mamom dużo zdrowia, radości i spełnienia najskrytszych marzeń
„Największą radością papieskiego serca są dzieci."
Szkoła Podstawowa w Knurowcu czci 100 rocznicę urodzin Św. Jana Pawła II
W wychowaniu bowiem chodzi właśnie o to,
ażeby człowiek stawał się coraz bardziej człowiekiem. (…)
św. Jan Paweł II
Podczas ludzkiej wędrówki na ziemi pojawiają się na naszych drogach ludzie, którzy dość znacząco wpływają na nasze życie. Takie osoby wielokrotnie nosi się w sercach, a każde wypowiedziane ich słowo wybrzmiewa niejednokrotnie w myślach, przywołując wzruszające i niezapomniane wspomnienia.Myśląc o kimś takim w pierwszej kolejności pojawia się wspomnienie naszego św. Jana Pawła II – Wielkiego Człowieka, po którym pamięć jest wciąż żywa, a On sam jest ważnym autorytetem moralnym dzisiejszego społeczeństwa. Zbliża się dzień 18 maja, w którym będziemy obchodzić 100 rocznicę urodzin Wielkiego Polaka, wielkiego Papieża, Wielkiego i Wspaniałego Człowieka – Karola Wojtyły – Św. Jana Pawła II. Z tej racji w
Dla uczniów i rodziców
Przedłużone nauczanie zdalne do 24 maja.
Drodzy ósmoklasiści -
Egzamin ósmoklasisty zostanie przeprowadzony
w dniach 16, 17, 18 czerwca
Komunikaty
Szanowni Rodzice i Opiekunowie!
W związku z sytuacją występowania koronawirusa w Polsce, a także mając na uwadze wprowadzenie nowych zasad bezpieczeństwa, w tym ograniczenia w przemieszczaniu się, Mazowiecka Policja w trosce o bezpieczeństwo dzieci i młodzieży apeluje o wzmożenie nadzoru nad pociechami. W tym trudnym dla wszystkich okresie, szczególnie istotne jest, aby respektować ustanowione zasady, a dzieci i młodzież uczulić na konieczność zaniechania kontaktów bezpośrednich z rówieśnikami, unikanie miejsc publicznych oraz pozostanie w domach. Respektowanie zasad przez wszystkich pozwoli uniknąć ryzyka zarażenia Państwa i Waszych bliskich.