Wycieczka do Wrocławia - klasy młodsze - program "Podróże z klasą"
W ramach programu Ministerstwa Edukacji Narodowej "Podróże z klasą" uczniowie klas I-III wzięli udział w trzydniowej wycieczce do Wrocławia. Poza programem w wycieczce wzięli udział także uczniowie klasy 0 oraz rodzice najmłodszych uczniów.
Pierwszego dnia wycieczki uczniowie odwiedzili Hydropolis - Centrum Wiedzy o wodzie, gdzie zdobywali i utrwalali wiedzę o wodzie, ekologii a także o zasobach wodnych Wrocławia. Odwiedzili także wrocławskie Zoo, gdzie przez kilka godzin spacerowali i z bliska oglądali różne gatunki zwierząt.
Drugi dzień zaczęli od wizyty w Niewidzialnym domu, gdzie uczestniczyli w warsztatach plastycznych w ciemności oraz w spotkaniu z osobami niewidomymi, poznając przedmioty ułatwiające im codzienne funkcjonowanie. Następnie dzieci zwiedziły najważniejsze punkty miasta ( Rynek z ratuszem, Archikatedra Most, zabytkowe kamienice, Tumski i Ostrów Tumski) biorąc udział w grze miejskiej pt. „Detektywi historii” i jednocześnie wyszukiwali wrocławskich symboli – krasnali. Kolejnym punktem dnia było Muzeum Iluzji, które jest minilaboratorium rozrywki ze stanowiskami wykorzystującymi zabawę perspektywą, zdeformowane lustra i soczewki oraz grę światłem, które można wytłumaczyć prawami fizyki, chemii, optyki czy matematyki. Na zakończenie dnia obejrzeli multimedialny pokaz fontann – widowisko wodne z muzyką i światłem przy Hali Stulecia.
Trzeci dzień rozpoczęli od wizyty w Kolejkowie - Centrum nauki o społeczeństwie, matematyce i architekturze. Obejrzeli interaktywne makiety Wrocławia i okolic, a przewodnik opowiedział o aspektach społecznych, historycznych i architektonicznych oglądanych ekspozycji. Na zakończenie wycieczki dzieci wzięły udział w lekcji muzealnej pt. “Malowane meble” w Muzeum Etnograficznym, ponad to zwiedziły sale muzealne przedstawiające wnętrza mieszkań wraz z ich wyposażeniem, strojami i przedmiotami codziennego użytku. Podczas pobytu we Wrocławiu uczestnicy nocowali w Green Hostel Wrocław, gdzie korzystali także z wyżywienia.
To były trzy dni wypełnione wieloma doświadczeniami i emocjami. Uczniowie zwiedzili stolicę Dolnego Śląska i szczęśliwie wrócili do domu z pięknymi wspomnieniami.
36
Wycieczka do Wrocławia - klasy starsze - program "Podróże z klasą"
W ramach programu Ministerstwa Edukacji Narodowej "Podróże z klasą" uczniowie klas IV-VI wzięli udział w trzydniowej wycieczce do Wrocławia.
Poza programem w wycieczce wzięli udział także uczniowie klasy VII i VIII.
Pierwszego dnia wycieczki do Wrocławia uczniowie odwiedzili wrocławskie Zoo, gdzie spacerując spotkali wiele gatunków zwierząt i przyglądali się im z bliska.
Podczas wizyty w Hydropolis - Centrum Wiedzy o wodzie zdobywali i utrwalali wiedzę o wodzie, ekologii a także o zasobach wodnych Wrocławia. Mieli okazję również obejrzeć działanie wodnej drukarki 3D co było niesamowitym doświadczeniem.
Drugi dzień zaczęli od zwiedzenia najważniejszych atrakcjach miasta: Rynek wrocławski z Ratuszem, zabytkowe kamienice, Archikatedra św. Jana Chrzciciela, Most Tumski i Ostrów Tumski. Dodatkową atrakcją były poszukiwania wrocławskich symboli – krasnali. To była niesamowita frajda, niektórzy z uczniów znaleźli ich aż ponad sześćdziesiąt.
Kolejnym punktem była wizyta w Niewidzialnym domu, gdzie uczestniczyli w warsztatach w ciemności oraz w spotkaniu z osobami niewidomymi. Następnie udali się do Muzeum Narodowego, które już z zewnątrz zachwyca swoim wyglądem. W muzeum uczestniczyli w lekcji muzealnej, podczas której obejrzeli najważniejsze eksponaty. Następnie udali się do oddziału Muzeum Narodowego - Panoramy Racławickiej, gdzie dokładnie obejrzeli dzieło sztuki. Uczniowie byli pod ogromnym wrażeniem obrazu.
Na zakończenie dnia uczniowie obejrzeli pokaz widowiska wodnego z muzyką i światłem przy Hali Stulecia.
Trzeci dzień rozpoczęli od wizyty w Kolejkowie - Centrum nauki o społeczeństwie, matematyce i architekturze. Obejrzeli interaktywne makiety Wrocławia i okolic oraz wysłuchali wielu ciekawych informacji o aspektach społecznych, historycznych i architektonicznych związanych z oglądanymi ekspozycjami. Ostatnim punktem wycieczki była wizyta w Muzeum Etnograficznym, gdzie uczniowie zwiedzili sale muzealne i wzięli udział w ukierunkowanej lekcji muzealnej
Podczas pobytu we Wrocławiu uczniowie nocowali w Green Hostel Wrocław, gdzie korzystali także z wyżywienia.
To były trzy przepiękne dni w stolicy Dolnego Śląska. Pogoda nam dopisała, wszystkie atrakcje były ciekawe a uczniowie wrócili bezpiecznie do domu z nowymi wspomnieniami. To był świetny czas na integrację środowiska szkolnego.
29
Program "Poznaj Polskę"
Nasza szkoła wzięła udział w programie MEiN - Poznaj Polskę. Z funduszy przeznaczonych na realizację wybraliśmy się na wycieczkę do Torunia.
59
Wsparcie psychiczne dla dzieci, młodzieży i dorosłych
Aktualności
Ślubowanie klasy pierwszej
Ślubowanie uczniów klasy pierwszej na uczniów Szkoły Podstawowej im. Bohaterów Leśnej Placówki AK "Mrowisko".
21
Dzień Edukacji Narodowej
13 października uczniowie przedstawili przygotowany pod kierunkiem opiekunów SU montaż słowo - muzyczny z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Pani Dyrektor złożyła życzenia wszystkim pracownikom szkoły oraz wręczyła Nagrody Dyrektora dwóm nauczycielkom za wkład w pracę dydaktyczno-wychowawcą z uczniami.
Akcja Sprzątania Świata
Jesienna akcja Sprzątania Świata.
3
Dzień Chłopaka, Dzień Dziewczynki
Z okazji Dnia Chłopaka i Dnia Dziewczynki ogłoszony został konkurs na Najsympatyczniejszego Chłopca i Najsympatyczniejszą Dziewczynkę w szkole. Uczniowie oddawali głosy na najsympatyczniejszych w dwóch kategoriach wiekowych. Wyniki plebiscytu ogłoszono 30 września, a zwycięzcy nagrodzeni zostali drobnymi upominkami i okolicznościowymi dyplomami.
Wybory do Samorządu Uczniowskiego
W piątek 24 września społeczność szkoły wzięła udział w wyborach do Samorządu Uczniowskiego. Wybory zostały połączone z przypadającym w tym tygodniu Światowym Dniem Orderu Uśmiechu. Uczniowie poznali historię powstania Orderu Uśmiechu. Kandydatami do Zarządu SU byli uczniowie z klas IV-VIII wchodzący w skład samorządow klasowych. Każdy kandydat przedstawił swój „program". Po zaprezentowaniu się wszystkich, rozdane zostały karty do głosowania i przystąpiono do głosowania. Głosy zliczała komisja składająca się z przedstawiciela uczniów, przedstawicielki Rady Pedagogicznej i Pani Dyrektor. Podczas pracy komisji uczniowie mieli za zadanie pomalować znaczek Orderu Uśmiechu. Po podliczeniu głosów Pani Dyrektor ogłosiła wyniki, z których wszyscy uczestnicy wyborów dowiedzieli się, że w skład Zarządu SU weszło dwóch uczniów z klasy VIII, uczennica z klasy VII i uczennica z klasy IV. Poszczególne
Narodowe czytanie
Uczniowie i nauczyciele naszej szkoły wzięli udział w Narodowym czytaniu „Moralności Pani Dulskiej "Gabrieli Zapolskiej.
Dbamy o bezpieczeństwo
Wizyta przedstawicielki Powiatowej Komendy Policji w naszej szkole. Na spotkaniu z uczniami Pani policjantka poruszyła temat bezpiecznej drogi do szkoły i ze szkoły, cyberprzemocy i hejtu. Pogadanki odbyły się z podziałem na dwie grupy wiekowe.
Nowy Rok Szkolny 2021/22
Rozpoczęcie roku szkolnego 2021/22
odbędzie się 1 września 2021 roku o godzinie 8.00
Spotykamy się w reżimie sanitarnym, proszę wszystkich o zabranie maseczek.
Renata Jechna
Zakończenie roku szkolnego 2020/21
Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2020/21
odbędzie się 25 czerwca o godz. 9.00
1. Msza św.
2. Akademia w wykonaniu uczniów
3. Podsumowanie roku szkolnego
4. Rozdanie nagród i świadectw
5. Spotkania z wychowawcami
Serdecznie zapraszam
Dyrektor Szkoły
W poszukiwaniu wiosny
17 czerwca rozstrzygnięto konkurs fotograficzny "W poszukiwaniu wiosny", do konkursu zaproszono wszystkie dzieci i ich rodziców. Niestety konkurs cieczył się małym zainteresowaniem. Nagrodzona zostaje praca:
Huberta Ślesickiego - "Kwiaty kwitnącej wiosny"
Julii Napiórkowskiej - "Relaks ' i "Kwitnąca jabłoń"
Zaproszenie
W dniach od 1 do 19 marca
zapraszam rodziców zainteresowanych
złożeniem wniosków o
przyjęcie do oddziału przedszkolnego
i klasy pierwszej
na rok szkolny 2021/22
Dyrektor
Wniosek dostępny w szkole
Szkolny konkurs kolęd i pastorałek
W okresie przedświątecznym został ogłoszony i przeprowadzony w naszej szkole Szkolny Konkurs Kolęd i Pastorałek. Na konkurs wpłynęło 16 nagrań utworów. Celami konkursu było:podtrzymanie w młodym pokoleniu tradycji śpiewu kolęd i pastorałek, poszerzenie wiedzy na temat tradycji bożonarodzeniowych, rozwijanie młodych talentów muzycznych, kultywowanie tradycji świątecznych, rozbudzanie zainteresowań muzycznych, upowszechnianie kultury muzycznej oraz prezentacja wartościowych kolęd i pastorałek. Uczestnicy konkursu zostali podzieleni na trzy kategorie wiekowe:
Nowy sprzęt w szkole
W ramach projektu budowy Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej nasza szkoła uzyskała wsparcie w postaci sprzętu komputerowego niezbędnego do nauki zdalnej. Projekt realizowany jest dzięki inicjatywie Ministerstwa Cyfryzacji za pośrednictwem NASK PIB.
Konkursy propagujące zdrowy styl życia
3W klasach 0 – III przeprowadzony został konkurs kulinarno – fotograficzny o zdrowym odżywianiu „Wiem co jem”. Dzieci za zadanie miały do wykonania zdrowy posiłek z nieprzetworzonych, świeżych produktów. Nasi najmłodsi uczniowie poradzili sobie z zadaniem wyśmienicie. Komisja w składzie p. Anna Dyl, p. Alina Jusińska oraz p. Karolina Szymborska zdecydowała o przyznaniu dwóch pierwszych i dwóch drugich miejsc.
Pamiętając o Patronie
Komisja konkursowa rozstrzygnęła konkurs literacki poświęcony Patronowi naszej szkoły, który polegał na samodzielnym napisaniu pracy.
Temat pracy dla klasy VII: Wciel się w rolę jednego z uczestników spotkania wigilijnego 25.12.1943r.w Leśniczówce” Mękaliny” i opowiedz o tamtych tragicznych wydarzeniach.
Pomnik w Mękalinach oczami dziecka
W dniu 22 grudnia komisja w składzie Pani Zofia Sarnacka i Pani Magdalena Kaczkowska wyłoniły zwycięzców konkursu "Pomnik w Mękalinach oczami dziecka.
Jury miało trudne zadanie. Wszystkie prace były wyjątkowe i w rzeczywisty sposób oddały wygląd pomnika w Mękalinach. Łącznie wpłynęło 11 prac plastycznych z klas 0-III.
Szkoła pamięta
2W ostatnich dniach października bieżącego roku, uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w kolejnej edycji zorganizowanej przez MEN akcji „Szkoła pamięta”. Ze względu na obostrzenia związane z epidemią, nasze działania miały charakter wirtualny i multimedialny. Uczniowie wykonali bardzo ciekawe prace plastyczne oraz prezentacje multimedialne. Przedstawiały one Bohaterów Narodowych w tym Bohaterów Lokalnych: „Poległych w Mękalinach”, „Majora Henryka Dobrzańskiego ps. „Hubal”, mapę Miejsc Pamięci Narodowej w najbliższej okolicy oraz plakaty związane z II wojną światową.