Wycieczka do Wrocławia - klasy młodsze - program "Podróże z klasą"
W ramach programu Ministerstwa Edukacji Narodowej "Podróże z klasą" uczniowie klas I-III wzięli udział w trzydniowej wycieczce do Wrocławia. Poza programem w wycieczce wzięli udział także uczniowie klasy 0 oraz rodzice najmłodszych uczniów.
Pierwszego dnia wycieczki uczniowie odwiedzili Hydropolis - Centrum Wiedzy o wodzie, gdzie zdobywali i utrwalali wiedzę o wodzie, ekologii a także o zasobach wodnych Wrocławia. Odwiedzili także wrocławskie Zoo, gdzie przez kilka godzin spacerowali i z bliska oglądali różne gatunki zwierząt.
Drugi dzień zaczęli od wizyty w Niewidzialnym domu, gdzie uczestniczyli w warsztatach plastycznych w ciemności oraz w spotkaniu z osobami niewidomymi, poznając przedmioty ułatwiające im codzienne funkcjonowanie. Następnie dzieci zwiedziły najważniejsze punkty miasta ( Rynek z ratuszem, Archikatedra Most, zabytkowe kamienice, Tumski i Ostrów Tumski) biorąc udział w grze miejskiej pt. „Detektywi historii” i jednocześnie wyszukiwali wrocławskich symboli – krasnali. Kolejnym punktem dnia było Muzeum Iluzji, które jest minilaboratorium rozrywki ze stanowiskami wykorzystującymi zabawę perspektywą, zdeformowane lustra i soczewki oraz grę światłem, które można wytłumaczyć prawami fizyki, chemii, optyki czy matematyki. Na zakończenie dnia obejrzeli multimedialny pokaz fontann – widowisko wodne z muzyką i światłem przy Hali Stulecia.
Trzeci dzień rozpoczęli od wizyty w Kolejkowie - Centrum nauki o społeczeństwie, matematyce i architekturze. Obejrzeli interaktywne makiety Wrocławia i okolic, a przewodnik opowiedział o aspektach społecznych, historycznych i architektonicznych oglądanych ekspozycji. Na zakończenie wycieczki dzieci wzięły udział w lekcji muzealnej pt. “Malowane meble” w Muzeum Etnograficznym, ponad to zwiedziły sale muzealne przedstawiające wnętrza mieszkań wraz z ich wyposażeniem, strojami i przedmiotami codziennego użytku. Podczas pobytu we Wrocławiu uczestnicy nocowali w Green Hostel Wrocław, gdzie korzystali także z wyżywienia.
To były trzy dni wypełnione wieloma doświadczeniami i emocjami. Uczniowie zwiedzili stolicę Dolnego Śląska i szczęśliwie wrócili do domu z pięknymi wspomnieniami.
36
Wycieczka do Wrocławia - klasy starsze - program "Podróże z klasą"
W ramach programu Ministerstwa Edukacji Narodowej "Podróże z klasą" uczniowie klas IV-VI wzięli udział w trzydniowej wycieczce do Wrocławia.
Poza programem w wycieczce wzięli udział także uczniowie klasy VII i VIII.
Pierwszego dnia wycieczki do Wrocławia uczniowie odwiedzili wrocławskie Zoo, gdzie spacerując spotkali wiele gatunków zwierząt i przyglądali się im z bliska.
Podczas wizyty w Hydropolis - Centrum Wiedzy o wodzie zdobywali i utrwalali wiedzę o wodzie, ekologii a także o zasobach wodnych Wrocławia. Mieli okazję również obejrzeć działanie wodnej drukarki 3D co było niesamowitym doświadczeniem.
Drugi dzień zaczęli od zwiedzenia najważniejszych atrakcjach miasta: Rynek wrocławski z Ratuszem, zabytkowe kamienice, Archikatedra św. Jana Chrzciciela, Most Tumski i Ostrów Tumski. Dodatkową atrakcją były poszukiwania wrocławskich symboli – krasnali. To była niesamowita frajda, niektórzy z uczniów znaleźli ich aż ponad sześćdziesiąt.
Kolejnym punktem była wizyta w Niewidzialnym domu, gdzie uczestniczyli w warsztatach w ciemności oraz w spotkaniu z osobami niewidomymi. Następnie udali się do Muzeum Narodowego, które już z zewnątrz zachwyca swoim wyglądem. W muzeum uczestniczyli w lekcji muzealnej, podczas której obejrzeli najważniejsze eksponaty. Następnie udali się do oddziału Muzeum Narodowego - Panoramy Racławickiej, gdzie dokładnie obejrzeli dzieło sztuki. Uczniowie byli pod ogromnym wrażeniem obrazu.
Na zakończenie dnia uczniowie obejrzeli pokaz widowiska wodnego z muzyką i światłem przy Hali Stulecia.
Trzeci dzień rozpoczęli od wizyty w Kolejkowie - Centrum nauki o społeczeństwie, matematyce i architekturze. Obejrzeli interaktywne makiety Wrocławia i okolic oraz wysłuchali wielu ciekawych informacji o aspektach społecznych, historycznych i architektonicznych związanych z oglądanymi ekspozycjami. Ostatnim punktem wycieczki była wizyta w Muzeum Etnograficznym, gdzie uczniowie zwiedzili sale muzealne i wzięli udział w ukierunkowanej lekcji muzealnej
Podczas pobytu we Wrocławiu uczniowie nocowali w Green Hostel Wrocław, gdzie korzystali także z wyżywienia.
To były trzy przepiękne dni w stolicy Dolnego Śląska. Pogoda nam dopisała, wszystkie atrakcje były ciekawe a uczniowie wrócili bezpiecznie do domu z nowymi wspomnieniami. To był świetny czas na integrację środowiska szkolnego.
29
Program "Poznaj Polskę"
Nasza szkoła wzięła udział w programie MEiN - Poznaj Polskę. Z funduszy przeznaczonych na realizację wybraliśmy się na wycieczkę do Torunia.
59
Wsparcie psychiczne dla dzieci, młodzieży i dorosłych
Aktualności
Szkoła Pamięta. Mękaliny.
W odpowiedzi na apel MEN 25. 10. 2019 r. nasza szkoła przyłączyła się do akcji „Szkoła pamięta” mającej na celu upamiętnienie ważnych postaci i wydarzeń historycznych. W ramach tej akcji zaplanowana została wycieczka patriotyczna do Miejsca Pamięci Narodowej w Mękalinach. Zorganizowaliśmy zbiórkę pieniędzy na znicze i kwiaty. Odwiedziliśmy i uporządkowaliśmy Grób Patrona naszej szkoły, przypomniana została historia tragicznych wydarzeń z 25.12.1943 r. Zapaliliśmy znicze i złożyliśmy kwiaty.
Ślubowanie klasy I
Dnia 09. 10. 2019r. odbyła się w Szkole Podstawowej w Knurowcu doniosła uroczystość „Pasowania na ucznia pierwszej klasy”. Prowadząca Amelia powitała zaproszonych gości: dyrektora szkoły, nauczycieli, uczniów i rodziców. W niezwykle podniosłej atmosferze, przed pocztem sztandarowym pierwszacy ślubowali być dobrymi uczniami i Polakami, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Po uroczystości ślubowania pani dyrektor Renata Jechna dokonała symbolicznego pasowania na ucznia wypowiadając zdanie „Pasuję Cię na ucznia Szkoły Podstawowej w Knurowcu” dotykając ołówkiem ramion pierwszoklasistów. Zanim jednak maluchy zostały przyjęte do grona społeczności szkolnej musiały przedstawić to, czego się w szkole nauczyły. Gotowi, odświętnie ubrani i bardzo przejęci przystąpili do zaprezentowania swoich umiejętności. Po zakończonej akademii odbył się egzamin przeprowadzony przez
Bezpieczna droga do szkoły
Dnia 27.09.2019 roku w naszej szkole odbyło się spotkanie z przedstawicielami Komendy Powiatowej Policji z Wyszkowa. Tematem pogadanki była „Bezpieczna droga do szkoły”. Prowadzący w dwóch grupach wiekowych- dzieciom i młodzieży, przypomnieli zasady poruszania się po drogach, w terenie zabudowanym i poza terenem zabudowanym oraz uczulali społeczność uczniowską na noszenie odblasków, szczególnie w jesienne i zimowe wieczory. Policjanci podali przykłady zagrożeń czyhających w Internecie, a także mobbing ze strony kolegów i koleżanek oraz konsekwencje jakie mogą spotkać uczniów w wyniku nieprzemyślanych zachowań.
Narodowe czytanie
18. 09. 2019 roku w społeczność naszej szkoły uczestniczyła w Narodowym Czytaniu nowel. W przygotowanej na tę okazję sali zebrali się uczniowie, rodzice i nauczyciele. Po przywitaniu zebranych i krótkiej informacji organizacyjnej przystąpiono do czytania fragmentów nowel M. Konopnickiej, E. Orzeszkowej, H. Sienkiewicza, B. Prusa, H. Rzewuskiego, B. Schulza, W. S. Reymonta i S. Żeromskiego. Czytanie rozpoczęli uczniowie przedstawiciele kl. IV-VIII, następnie rodzice i nauczyciele. Po części przeznaczonej na czytanie uczestnicy spotkania obejrzeli fragment „Katarynki”. Na zakończenie opiekunka biblioteki szkolnej, która zorganizowała szkolne Czytanie Narodowe, podziękowała wszystkim czytającym i słuchającym wybranych fragmentów nowel i zaprosiła do udziału w Narodowym Czytaniu w przyszłym roku.
Akcja czytelnicza "Jak nie czytam, jak czytam"
W dniu 07.06.2019 r. uczniowie naszej szkoły przystąpili do ogólnopolskiej akcji czytelniczej pod hasłem „ Jak nie czytam, jak czytam”. Zebraliśmy się na tarasie szkoły, każdy uczeń miał egzemplarz wybranej przez siebie książki i równo o godz.11.00 rozpoczęliśmy czytanie w pięknej wiosennej scenerii.
Gminne Biegi Przełajowe
Już kolejny raz nasza szkoła była organizatorem Gminnych Biegów Przełajowych pod patronatem Wójta Gminy Brańszczyk, które odbyły się 19. 09. 19 r. Uczestnicy- uczniowie kl. IV-VIII wraz z opiekunami zebrali się wokół szkolnego tarasu, gdzie zostali przywitani przez dyrektor szkoły- Renatę Jechna, a następnie zapoznani z przebiegiem imprezy sportowej przez nauczycielkę wychowania fizycznego- Alinę Jusińską. Uczestnicy – uczniowie dwóch kategorii wiekowych z podziałem na dziewczynki i chłopców wraz z opiekunami przeszli wyznaczone trasy biegowe w celu zapoznania się z ich usytuowaniem. Następnie rozpoczęły się biegi na dwóch trasach. Odbyło się 10 startów (5 dla dziewcząt i 5 dla chłopców). Po zliczeniu punktów uzyskanych przez poszczególnych biegaczy, wyłoniono miejsca medalowe oraz szkołę, która wywalczyła Puchar Wójta Gminy. Następnie wręczono medale i nagrody tym uczniom, którzy wyw
Karta rowerowa -moje pierwsze prawo jazdy
Jak co roku, uczniowie klasy czwartej w dniu 04.06.2019 roku przystąpili do sprawdzenia wiedzy z zakresu ruchu drogowego. Do części teoretycznej przystąpiło 8 uczniów- 100 %, którą nadzorował koordynator ruchu drogowego- nauczyciel zajęć technicznych Alina Jusińska. Wszyscy uczniowie uzyskali pozytywny wynik z testu wiadomości 80 %. Część praktyczna odbyła się na placu manewrowym przygotowanym na boisku szkolnym w dniu 13.06.2018 r. Młodzi kursanci mieli za zadanie min. pokonać slalom, ósemkę, korytarz z desek. Zmagania uczniów obserwował i oceniał przedstawiciel KPP w Wyszkowie podkom. Damian Wroczyński oraz dyrektor szkoły Renata Jechna. Wszyscy uczniowie zdali praktyczny egzamin na Kartę Rowerową, otrzymali oceny celujące, bardzo dobre i dobre. Było to ważny egzamin w ich życiu, już wkrótce otrzymają swoje pierwsze prawo jady. Uczniowie uzyskali gratulacje od przedstawicieli Polic
Dzień Rodziny
8Dnia 28 maja 2019 roku, w naszej szkole odbył się festyn z okazji Dnia Rodziny oraz Dnia Sportu. Na uroczystą akademię poświęconą rodzinie przybyło liczne grono mam i tatusiów. Dzieci zaprezentowały swoje umiejętności wokalne i recytatorskie. Na zakończenie akademii uczniowie podarowali rodzicom własnoręcznie zrobione słodkie upominki.
UROKI KAZIMIERZA I NAŁĘCZOWA - wycieczka autokarowa
W dniach 21-22 maja 2019r. odbyła się autokarowa wycieczka do Kazimierza Dolnego i Nałęczowa, zorganizowana przez GKRPA w Brańszczyku dla uczniów naszej gminy, którzy zostali wyłonieni przez poszczególne szkoły za działalność profilaktyczną. Z naszej szkoły na wycieczkę wyjechali: Kamila Szymańska, Dominik Rekieć, Julia Napiórkowska i Patrycja Roguszewska wraz z opiekunem panią Elżbietą Puchalską. Uczniowie zostali wyłonieni w konkursie literacko – plastycznym pod hasłem „ Młodzi, trzeźwi, wolni od nałogów, narkotyków i uzależnień”.
Gminne Biegi Przełajowe
1017.05.2019 r. po raz kolejny w naszej szkole odbyły się Gminne Biegi Przełajowe dla dzieci klas 0-III pod Patronatem Wójta Gminy Brańszczyk. Na dwóch trasach biegowych stawili się zawodnicy ze wszystkich Szkół Podstawowych z terenu naszej gminy. Puchar Wójta Gminy Brańszczyk „ wybiegali” po raz kolejny uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Brańszczyku, II-miejsca zajęli uczniowie z Poręby, III- miejsce uzyskały dzieci ze szkoły w Trzciance. Naszą placówkę reprezentowało 6 uczniów: Ksawery Dąbrowski, Izabela Rosińska, Karol Liśkiewicz, Kacper Kurowski, Szymon Wyszyński i Patrycja Roguszewska. Najwyższe lokaty uzyskali uczennica Patrycja Roguszewska z rocznika 2009 oraz Kacper Kurowski z 2010 r. Pragniemy podziękować P. Wójtowi Gminy Brańszczyk Wiesławowi Przybylskiemu za objęciem Patronatem w/w biegów i ufundowanie pucharu, nagród oraz poczęstunku dla młodych biegaczy. Bardzo dz
Spotkanie z pisarzem
3Dnia 14 maja 2019 roku odbyło się spotkanie uczniów naszej szkoły z Panem Wojciechem Widłakiem. Autor cyklu przygód „Pana Kuleczki” opowiadał o swojej twórczości przy pomocy bohaterów swoich książek – pacynek przedstawiających Pana Kuleczkę, Kaczkę, Psa i Muchę angażując przy tym uczniów do odegrania różnych scenek. Dzieci bardzo chętnie brały udział w zaproponowanych zabawach. Na zakończenie uczniowie otrzymali od pisarza zakładki z głównymi postaciami jego książek i autografem, była też możliwość zakupienia książek i uzyskania pamiątkowego autografu.
Święto Szkoły
27W dniu 30.04.2019 r. obchodziliśmy Święto Szkoły- 12 rocznicę nadania naszej szkole im. Bohaterów Leśnej Placówki AK „ Mrowisko”. Uczniowie z klasy szóstej i siódmej przygotowali akademię z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja połączoną z Tragedią w Mękalinach 25.12.1943 r. Przypomnieli w montażu słowno- muzycznym i prezentacji multimedialnej historię wspomnianych wydarzeń. Następnie w dwóch grupach wiekowych 0- II i IV- VIII metodą projektu przedstawili historię Patrona Szkoły na tle symboli narodowych. Po śniadaniu, społeczność szkoły z flagami w rękach wyruszyła do Miejsca Pamięci- Tragedii w Mękalinach, by oddać hołd i zapalić znicze w miejscu pochówku Patrona. W drodze do Mękalin uczniowie przepięknie śpiewali pieśni patriotyczne min. „ Niepokorna” , „ Leśni”, „ Biały Krzyż”. Po powrocie do szkoły czekał poczęstunek przygotowany przez rodziców uczniów z klas
Projekt edukacyjno-wychowawczy "Wspomnienie o Janie Pawle II"
„W WYCHOWANIU CHODZI WŁAŚNIE O TO, AŻEBY CZŁOWIEK
STAWAŁ SIĘ CORAZ BARDZIEJ CZŁOWIEKIEM –
O TO, AŻEBY BARDZIEJ BYŁ, A NIE TYLKO WIĘCEJ MIAŁ,
ABY WIĘC POPRZEZ WSZYSTKO, CO MA, CO POSIADA,
UMIAŁ BARDZIEJ I PEŁNIEJ BYĆ CZŁOWIEKIEM,
TO ZNACZY, AŻEBY RÓWNIEŻ UMIAŁ BARDZIEJ BYĆ NIE TYLKO Z DRUGIM,
Dzień Babci i Dziadka
W dniu 22 stycznia 2019r na zaproszenie wnuczków i całego grona pedagogicznego przybyli do naszej szkoły babcie i dziadkowie. Uczniowie pod kierunkiem p. E. Puchalskiej przygotowali program artystyczny pt. „Zaproszenie na bal”. Artyści tak pięknie odgrywali swoje role, że zgromadzona licznie publiczność bardzo często przerywała im gromkimi brawami. Śmiechu i radości było co nie miara, dlatego czas płynął bardzo szybko. Po występach wnuczków starszych i młodszych wręczono kwiaty własnoręcznie robione a później zaproszono gości na słodki poczęstunek. Po poczęstunku dla dziadków i wszystkich uczniów , który był przygotowany przez rodziców rozpoczął się Bal Karnawałowy dla uczniów. Zabawa przy dobrej muzyce była przeplatana konkursami i różnymi zagadkami przygotowanymi przez klasy IV,V,VI,VII,VIII pod opieką wychowawców. Uczestnicy koła muzycznego przedstawili wszystkim zgromadzonym 2 uk
75. rocznica mordu w Mękalinach
26 grudnia w Środę, w drugi dzień świąt Bożego Narodzenia, o godzinie 18-tej, odbyła się Msza Polowa w Mękalinach, dla upamiętnienia 75-tej rocznicy okrutnego mordu dokonanego tutaj przez Niemców.
Zginęli wówczas: Antoni Pieńkos (ur. 1881), jego żona Anna (1885), syn Stanisław Antoni (1916), córka Anna Kukwa (1910), zięć Stanisław Kukwa (1906), żołnierz AK Karol Głowacki ps. „Karol” (1922), Stanisław Bednarczyk (1922), Kazimierz Nowowiejski (1926) oraz Janina Kacpura.
Na uroczystość przybyli przedstawiciele Nadleśnictwa Wyszków, Związku Piłsudczyków RP z Wyszkowa, Rycerze Świętego Jana Pawła II z Brańszczyka oraz Rycerze Kolumba z Poręby. Obecne były władze samorządowe gminy Brańszczyk, leśnicy, przedstawiciele szkół wraz ze sztandarami oraz jedyny żyjący świadek tych wydarzeń pan profesor Andrzej Kukwa, któremu Niemcy wówczas darowali życie jako 2-letniemu dziecku. Ms
Spotkanie Wigilijne
Jasełka Bożonarodzeniowe na stałe wpisały się w tradycję przeżywania świąt Bożego Narodzenia. Jak co roku zgodnie z tradycją 20 grudnia 2018roku o godz. 14.00, w naszej szkole, uczniowie pod opieką katechety, ks. Adama Wiśniewskiego oraz nauczycieli: Elżbiety Puchalskiej i Małgorzaty Wróbel wystawili część artystyczną upamiętniającą narodzenie naszego Pana Jezusa Chrystusa.
Mikołaj w szkole
W dniu 06.12.2018r. niezwykli goście Mikołaje, odwiedzili uczniów w Szkole Podstawowej w Knurowcu. Pierwszy przybył już o godzinie dziewiątej do dzieci uczących się w zerówce. Został bardzo miło powitany. Po rozdaniu prezentów i wysłuchaniu wierszy i piosenek powędrował do uczniów starszych. Pani dyrektor zorganizowała specjalny apel z tej okazji. Po wspólnym wyrecytowaniu przez uczniów wiersza „Murzynek Bambo” Mikołaj przystąpił do rozdawania prezentów. Każdy uczeń otrzymał paczkę, a na końcu odbyła się wspólna sesja fotograficzna. Około dwóch godzin później zjawił się w szkole jeszcze jeden Mikołaj, który po rozmowie z panią dyrektor pozostawił da uczniów słodki upominek i wyruszył w dalszą drogę.
100. Rocznica Odzyskania Niepodległości
Jak uczciliśmy 100. Rocznicę Odzyskania Niepodległości?
W piątek 09.11.2018r. nauczyciele, uczniowie i pracownicy naszej szkoły zebrali się o godzinie 11.11. w pięknie udekorowanej na tę okazję sali, aby przyłączyć się do ogólnopolskiej akcji bicia rekordu w śpiewaniu Hymnu Narodowego. Następnie pani dyrektor przedstawiła przysłaną flagę i odczytała załączony do niej list od Prezydenta RP pana Andrzeja Dudy. Po czym zebrani zostali zaproszeni do obejrzenia akademii w wykonaniu uczniów naszej szkoły, przygotowanej pod kierunkiem pani Karoliny Szymborskiej.Na tle przesuwających się odpowiednio dobranych do prezentowanychwydarzeń obrazów z dziejów Polski, w połączeniu ze słowami i pieśniami patriotycznymi przypomniana zostałaniełatwa droga naszej OJCZYZNY do odzyskania NIEPODLEGŁOŚCI.
Ślubowanie klasy pierwszej
We wtorek 31 października 2018 roku odbyła się Uroczystość Pasowania na uczniów klasy pierwszej Ślubowanie uczniów to piękna tradycja. Ceremoniał Szkoły Podstawowej w Knurowcu uwzględnia: strój galowy, przysięgę na sztandar oraz pasowanie przez Panią Dyrektor na ucznia.
Wycieczka do Sejmu
W dniu 18 października 2018 roku uczniowie klas V-VIII naszej szkoły wraz z opiekunami p. E. Puchalską i p. S. Puścian pojechaliśmy na wycieczkę do Warszawy organizowaną przez SP w Turzynie. W wyjeździe wzięło udział 40 uczniów i 4 opiekunów. Pierwszym punktem w programie wycieczki był Zamek Królewski na Starym Mieście. Zwiedzanie zamku miało na celu przybliżyć i poznanie ciekawostek związanych z historią Zamku Królewskiego i Warszawy. Kolejnym punktem wycieczki było zwiedzanie Parlamentu Rzeczypospolitej Polskiej . Głównym miejscem zwiedzania była sala posiedzeń Sejmu. Wrażenie było ogromne. Wielu informacji udzielił nam przewodnik, który opowiadał o funkcjonowaniu i pracy Sejmu. Ostatnim punktem wycieczki było kino. W kinie obejrzeliśmy film historyczny „Dywizjon 303. Historia prawdziwa” . Na filmie mogliśmy poznać historię polskiego dywizjonu 303 który brał udział w Bitw
Nasze media społecznościowe
Godziny dzwonków
Czwartek 21.11.2024Galeria zdjęć
brak danychKalendarz
- sty
- 02
- Dzień wolny od zajęć dydaktycznych. Zajęcia opiekuńcze.
- 02.-03.01.
- Dzień wolny
- maj
- 02
- Dzień wolny od zajęć dydaktycznych. Zajęcia opiekuńcze.
- 02.05.
- Dzień wolny
- maj
- 13
- Egzaminy ósmoklasistów. Dzień wolny od zajęć dydaktycznych.
- 13.-15.05.
- Dzień wolny
- cze
- 20
- Dzień wolny od zajęć dydaktycznych. Zajęcia opiekuńcze.
- 20.06.
- Dzień wolny