• Odczarować biologię i chemię

• Uczniom klas VII - VIII na zajęciach koła biologiczno - chemicznego w ramach innowacji pedagogicznej "Nieobliczalna chemia" udało się już wykonać kilka ciekawych doświadczeń. Celem lekcji z wykorzystaniem metod eksperymentalnych jest przełamanie stereotypu, że chemia, czy biologia są przedmiotami trudnymi i nie "dla wszystkich". Uatrakcyjnienie zajęć to sprawdzona metoda na przekazanie wiedzy w sposób dostępny i zrozumiały dla uczniów.

• Dbamy o pamięć naszych bohaterów

• Zbliżają się dni, podczas których w szczególny sposób dbamy o miejsca pamięci. Wyjątkowym miejscem dla naszej społeczności są Mękaliny. W tym roku uczniowie klas VII - VIII pod opieką nauczycielek, p. Aliny i p. Anny, uporządkowali grób Państwa Pieńkosów, miejsce ich egzekucji, a także miejsce ich pierwotnego pochówku. Na zakończenie prac porządkowych był czas na modlitwę i oddanie hołdu pomordowanym.

• Projekt - Zielnik - koło przyrodnicze

• Uczniowie klas IV - V na zajęciach koła przyrodniczego wykonywali zielniki. Jesienna aura sprawiła, że wiele okazów prezentowało przepiękną polską złotą jesień. Wykonanie zielników poprzedził spacer do lasu w poszukiwaniu niezbędnych materiałów oraz nauka rozpoznawania roślin.

• Lekcja biologii

• Lekcja biologii nie musi być nudna. Uczniowie klasy VII wykonując modele komórki zwierzęcej przypomnieli sobie hierarchiczną budowę organizmów. A podczas zajęć z układu ruchu wykorzystywali kody QR aby poznawać anatomię człowieka w wymiarze 3D.

• Dzień Edukacji Narodowej

• 13 października uczniowie przedstawili przygotowany pod kierunkiem opiekunów SU montaż słowo - muzyczny z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Pani Dyrektor złożyła życzenia wszystkim pracownikom szkoły oraz wręczyła Nagrody Dyrektora dwóm nauczycielkom za wkład w pracę dydaktyczno-wychowawcą z uczniami.

• Dzień Chłopaka, Dzień Dziewczynki

• Z okazji Dnia Chłopaka i Dnia Dziewczynki ogłoszony został konkurs na Najsympatyczniejszego Chłopca i Najsympatyczniejszą Dziewczynkę w szkole. Uczniowie oddawali głosy na najsympatyczniejszych w dwóch kategoriach wiekowych. Wyniki plebiscytu ogłoszono 30 września, a zwycięzcy nagrodzeni zostali drobnymi upominkami i okolicznościowymi dyplomami.

• Wybory do Samorządu Uczniowskiego

• W piątek 24 września społeczność szkoły wzięła udział w wyborach do Samorządu Uczniowskiego. Wybory zostały połączone z przypadającym w tym tygodniu Światowym Dniem Orderu Uśmiechu. Uczniowie poznali historię powstania Orderu Uśmiechu. Kandydatami do Zarządu SU byli uczniowie z klas IV-VIII wchodzący w skład samorządow klasowych. Każdy kandydat przedstawił swój „program". Po zaprezentowaniu się wszystkich, rozdane zostały karty do głosowania i przystąpiono do głosowania. Głosy zliczała komisja składająca się z przedstawiciela uczniów, przedstawicielki Rady Pedagogicznej i Pani Dyrektor. Podczas pracy komisji uczniowie mieli za zadanie pomalować znaczek Orderu Uśmiechu. Po podliczeniu głosów Pani Dyrektor ogłosiła wyniki, z których wszyscy uczestnicy wyborów dowiedzieli się, że w skład Zarządu SU weszło dwóch uczniów z klasy VIII, uczennica z klasy VII i uczennica z klasy IV. Poszczególne funkcje w Zarządzie zostaną przydzielone na spotkaniu z opiekunami SU.

• Narodowe czytanie

• Uczniowie i nauczyciele naszej szkoły wzięli udział w Narodowym czytaniu „Moralności Pani Dulskiej "Gabrieli Zapolskiej.

• Dbamy o bezpieczeństwo

• Wizyta przedstawicielki Powiatowej Komendy Policji w naszej szkole. Na spotkaniu z uczniami Pani policjantka poruszyła temat bezpiecznej drogi do szkoły i ze szkoły, cyberprzemocy i hejtu. Pogadanki odbyły się z podziałem na dwie grupy wiekowe.