• Pierwszy Dzień Wiosny i Dzień Kolorowej Skarpetki

• 21 marca - Światowy Dzień Zespołu Downa oraz Pierwszy Dzień Wiosny.

Witamy Wiosnę

W dniu 21 marca obchodziliśmy Dzień Wiosny oraz  Światowy Dzień  Zespołu Downa czyli Dzień Kolorowej Skarpetki, święto ustanowione w 2005 roku z inicjatywy Europejskiego Stowarzyszenia Zespołu Downa. Tego dnia uczniowie i nauczyciele naszej szkoły solidaryzując się z tą grupą, założyli kolorowe skarpetki oraz kolorowe ubrania. Przygotowana  prezentacja multimedialna podniosła świadomości uczniów naszej szkoły na temat życia i potrzeb osób z zespołem Downa. Następnie z samodzielnie wykonanymi ekologicznymi „Marzannami” przeszliśmy korowodem przez naszą miejscowość, wykrzykując hasła żegnające zimę a witające wiosnę. Aktywnie spędzaliśmy czas: między innymi grając w piłkę nożną, dwa ognie… . Na zakończenie zjedliśmy kiełbaski upieczone na ognisku.

• Budujemy wieńce z wyściółką na platformy do gniazd bocianich

• Nasza szkoła przystąpiła do akcji organizowanej przez Urząd Gminy w Brańszczyku "Budujemy wieńce z wyściółką na platformy do gniazd bocianich". Pracy było dużo, ale efekt robi wrażenie Mamy nadzieję, że nowo wybudowane gniazdo przypadnie do gustu naszym skrzydlatym przyjaciołom

• W hołdzie Żołnierzom Wyklętym

• 1 marca 2021 roku w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji Narodowego Dnia Żołnierzy Wyklętych, w wykonaniu uczniów klasy VIII. Uczniowie przedstwili losy żołnierzy, którzy nie pogodzili się z reżimem komunistów i podjęli walkę o wolną Ojczyznę. Obchodzenie Narodowego Dnia Żołnierzy Wyklętych jest formą upamiętnienia walki, ofiary oraz bólu i cierpienia jakich doznawali Oni a także ich rodziny. Żołnierze Wyklęci nazywani też niezłomnymi, niepokornymi, nie porzucili swoich ideałów nawet za cenę śmierci.

• Dzień Babci i Dziadka

• 20 stycznia w naszej szkole odbył się Dzień Babci i Dziadka. Goście dopisali, a uczniowie klas 0-II przygotowali krótką część artystyczną. Poprzez wiersze, piosenki i taniec wyrazili jak bardzo kochają babcie i dziadków i jak ważną rolę pełnią w ich życiu.

Zapraszamy do fotorelacji z tego wyjątkowego dnia.