• Luźne lekcje z naukowcami

• Klasa V przystąpiła do Ogólnopolskiego Programu "Luźne lekcje z naukowcami - poznajemy i eksperymentujemy". Na dzisiejszych zajęciach zapoznaliśmy się z sylwetką naszej noblistki - Marią Skłodowską - Curie oraz wykonaliśmy eksperyment "Wulkan".

• Udział w akcji "Sprzątanie świata"

• Jak co roku nasza szkoła uczestniczyła w ekologicznej akcji "Sprzątanie świata". Była to już 30. edycja, która tym razem odbyła się pod hasłem „Sprzątanie świata łączy ludzi”.

Celem akcji  jest promowanie zachowań ekologicznych. Jest to wspólna lekcja poszanowania środowiska, edukacja odpadowa oraz inicjowanie działań, dzięki którym zmniejszamy nasz negatywny wpływ na środowisko.

W dniu 18.09.2023 uczniowie zaopatrzeni w rękawice i worki na śmieci, pod opieką nauczycieli, wyruszyli do wcześniej wyznaczonych miejsc. Celem było posprzątanie śmieci na terenie szkoły, przy pobliskiej drodze oraz przylegający do szkoły las. Zauważyliśmy, że z roku na rok śmieci jest coraz mniej, co nas ogromnie cieszy :-) Słoneczna pogoda i chęć do pracy sprawiły, że akcja przebiegła szybko i sprawnie. W następnym roku również weźmiemy udział w tym ogólnopolskim ekologicznym przedsięwzięciu. Opiekunowie akcji dziękują wszystkim za zaangażowanie i wspólny wysiłek.

• Dzień Edukacji Narodowej

• 13 październiaka w naszej szkole świętowaliśmy Dzień Edukacji Narodowej. Uroczysty apel przygotowali starsi uczniowie. Nie obyło się bez wierszyków i życzeń, ale największym zainteresowaniem cieszyła się Gala Oskarowa, a właściwie Jabłkowa. Nauczyciele otrzymali nagrody w różnych kategoriach, co spotkało się z wielką radością. Na koniec Pani Dyrektor podziękowała uczniom za występ i życzenia. Następnie ciepłe słowa skierowała do nauczycieli i pracowników szkoły oraz wręczyła Nagrody Dyrektora.

• Biegi przełajowe w Trzciance

• 26 września 2023 r. 8 uczniów reprezentowało naszą szkołę w GMINNYCH BIEGACH PRZEŁAJOWYCH zorganizowanych przez SP w Trzciance. Wszyscy ukończyli bieg, dwóch uczniów Jan Depta i Kacper Kurowski będą reprezentowali naszą szkołę 28 września 2023r. w POWIATOWYCH BIEGACH PRZEŁAJOWYCH w Długosiodle.

• Wybory do Samorządu Uczniowskiego

• Wybory do Samorządu Uczniowskiegoodbyly się 28 września 2023r.  Kandydaci mieli za zadanie przedstawić swój program wyborczy i wywiązali się wzorowo z tego zadania. Świetne pomysły na urozmaicenie nauki szkolnej wejdą do planu pracy nowego samorządu. Komisja skrutacyjna skrupulatnie po;iczyłą głosy. W wyniku wyborów w skład Samorządu Uczniowskiego w roku szkolnym 2023/2024 weszli: Bartosz Korzeb i Kacper Kurowski z kalsy VII, Izabela Rosińska z klasy VI i Bartosz Ślesicki z klasy V. Przed nami nowy rok i nowe zadania, mamy nadzieję, że sprostamy stawianym przed nami wyzwaniom.

• Europejski Dzień Języków

• 27 września 2023r. nasza szkoła wzięła udział w Obchodach Europejskegom Dnia Języków Obcych. W ramach tego święta uczniowie klas V-VII wzięli udział w quizie sprawdzającym wiedzę ze znajomości historii, geografii, kultury i języków: angielskiego i niemieckiego. Rywalizacja była zaciekła, ale ostatecznie najlepsza okazała się klasa V, ale drugie miejsce – ex aequo zajęli uczniowie z klasy VI i VII zdobywając tę samą ilość punktów. Quiz wiedzy to nie tylko sprawdzenie naszych wiadomości, ale też możliwość ich poszerzenia. Uczniowie na koniec otrzymali pamiątkowe kolorowe długopisy.

• Uroczystości patriotyczne ku czci "Hubala" w Porębie

• 16 września 2023 roku uczniowie klas V-VII reprezentowali naszą szkołę w uroczystościach patriotycznych poświęconych pamięci pobytu Majora Henryka Dobrzańskiego "Hubala" w Porębie. Obchody 84. rocznicy uświetniła Msza św. w intencji Ojczyzny, koncert patriotyczny, apel poległych, złożenie kwiatów i zapalenie zniczy przez przybyłe delegacje pod pamiątkowymi tablicami. Poczet sztandarowy wziął również udział w uroczystym przemarszu na łąkę za plebanią, gdzie po rozwiązaniu pochodu można było obejrzeć rekonstrukcję potyczki z czasów II wojny światowej, obejrzeć zgromadzone pojazdy i sprzęt  militarny oraz spróbować wojskowej grochówki.

• Spotkanie z przedstawicielem Policji

• 11 września 2023 roku w naszej szkole odbyło się spotkanie z przedstawicielem Komendy Powiatowej Policji z Wyszkowa. Tematem pogadanki była „ Bezpieczna droga do szkoły”. Pani Policjantka w dwóch grupach wiekowych - dzieciom i młodzieży, przypomniała zasady poruszania się po drogach, w terenie zabudowanym i poza terenem zabudowanym. Przypomniała również o konieczności noszeniu odblasków.

• Wycieczka do Torunia

• Uczniowie klas I-III w dniu 12 września 2023r. uczestniczyli w całodniowej wycieczce do Torunia. Podczas wycieczki, w Centrum Popularyzacji Kosmosu "Planetarium Toruń" uczniowie obejrzeli seans "Kolorowy Kosmos", zwiedzili Salę Geodium, gdzie poznali historię Ziemi i Bazę Mars#17. Odbyli spacer z przewodnikiem ulicami Starego i Nowego Torunia, poznając najcenniejsze zabytki, najciekawsze miejsca i Legendy związane z miastem. Najciekawszą dla uczniów częścią były warsztaty w Muzeum Żywego Piernika, w czasie, których oglądały autorski pokaz historyczny wypieku piernika, samodzielnie zagniatały ciasto i wykonały pierniki. Dopełnieniem całodniowej wycieczki był wspólnie zjedzony obiad.

Wycieczka została zrealizowała przy udziale przedsięwzięcia  Ministra Edukacji i Nauki - Poznaj Polskę.​​​​​​​