• Powiatowe Biegi Przełajowe

• 1 października 2022r. uczennica naszej szkoły Patrycja Roguszewska wzięła udział w Powiatowych Biegach Przełajowych w Długosiodle - zajęła V miejsce.

• Dzień Języków Obcych

• 26 września w naszej szkole odbył się Dzień Języków Obcych. Chętni uczniowie wzięli udział w wyzwaniu, które dla starszych polegało na zapisaniu różnych informacji w pięciu dowolnych językach. Młodsi uczniowie mieli do wykonania pracę plastyczną. Wśród osób, które wzięły udział w zadaniu nagrodzeni zostali: Z klasy I –Nela Bralewska i Bartosz Szymanik, z klasy II – Lena Soliwoda. W kategorii klas starszych byli to: Patrycja Roguszewska, Aleksandra Kurak i Gabriela Teofilak (klasa VIII). Nagrody fundowane zostały przez organizatorów: Katarzynę Wróbel (nauczycielkę języka angielskiego) i Sylwię Rejch vel Rańską (nauczycielkę języka niemieckiego). Gratulujemy!

• Akcja "Sprzątanie Świata"

• Uczniowie SP w Knurowcu, jak co roku wzięli udział w akcji "Sprzatania Świata". Uczniowie klas I i II, oraz dzieci z oddziału przedszklnego wraz z nauczycielami, Panią Zofią Sarnacką, oraz Panią Magdaleną Kaczkowską, sprzątali las w najblizszej okolicy szkoły. Dzieci chętnie przyłączyły się do akcji mającej na celu dbanie o najblizsze środowisko wiedząc, że to od nich zależy przyszłość naszej planety. Dziękujemy uczniom za zaangażowanie i chęć dbania o czystość lasów.

• Biegi Przełajowe w Trzciance

• Uczniowie naszej szkoły rywalizowali w Gminnych Biegach Przełajowych w Trzciance. Patronat nad zawodami objął Wójt Gminy Brańszczyk. I miejsce w kategorii rocznika 2009 zajęła Patrycja Roguszewska.

• Dzień Chłopaka

• 30 września przypada dzień chłopaka. W naszej szkole tego dnia świętujemy wszyscy. Wybieramy Najsympatyczniejszą Dziewczynkę i Najsympatyczniejszego Chłopaka.

Oto wyniki głosowania:

klasy młodsze: Olaf Szredziński – klasa „0” i Nela Bralewska – klasa I

klasy starsze: Ksawery Kurowski – klasa IV i Patrycja Roguszewska – klasa VIII

Gratulujemy!

A dla wszystkich, którzy tego dnia byli w szkole przygotowano niespodziankę: słodkie babeczki, soczek i pizza, a na zakończenie sportowe zmagania między dziewczynkami i chłopcami.

To był naprawdę bardzo miły dzień.

• Wybory do Samorządu Uczniowskiego

• W dniu 28 września 2022r odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego. Kandydatami byli uczniowie z klas IV - VIII wchodzący w skład Samorządów Klasowych. Po podliczeniu glosow został wybrany zarząd Samorządu Uczniowskiego w skladzie: Gabriela Teofilak (klasa VIII), Bartosz Korzeb (klasa VI), Kacper Kurowski (klasa VI) i Daniel Kulesza (klasa VIII).

• Spotkanie z policjantkami

• Spotkanie uczniów z policjantkami Powiatowej Komendy Policji. Pogadanka dotyczyła bezpiecznej drogi do i ze szkoły oraz bezpieczeństwa w Internecie i zasad netykiety.