• Pieczenie pierniczków

• Fotorelacja z pieczenia pierniczków przez uczniów naszej szkoły. Pierniczki wraz z życzeniami zostały przekazane uczniom, nauczycielom, a także mieszkańcom Domu Pomocy Społecznej w Brańszczyku.

• Wizyta w schronisku

• Z okazji Dnia Zwierząt w naszej szkole zorganizowaliśmy zbiórkę karmy dla zwierząt z Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami w Wyszkowie. Uczniowie klasy V pod opieką Pani Kingi Maruszewskiej i  rodzica - Pani Emilii 6.12.2023 odwiedzili schronisko i przekazali zebrane rzeczy. Podczas wizyty uczniowie pomogli w wyprowadzeniu piesków na spacer oraz posprzątaniu boksów.

• Mikołajki

• W dniu Mikołajek, jak tradycja każe, odwiedziła nas Mikołaj - nie jeden, ale nawet dwóch! Pierwszy Mikołaj przyjechał do dzieci wraz z przedstawicielem Urzędu Gminy, Panem wójtem Wiesław Przybylskim, i zostawił słodkie upominki. Drugi Mikołaj przynióśł młodszym uczniom szkoły prezenty a dla wszystkich miał słodką niespodziankę. Do zobaczenia Mikołaju 24 grudnia! ;)

• Wizyta Kropelki w naszej szkole

• W dniu 20.11.2023 gościliśmy w naszej szkole przedstawicieli Porębskiej Kropelki  - Oddział Klubu Honorowych Dawców Krwi Legion, którzy przeprowadzili spotkanie nt. krwiodawstwa. Uczniowie dowiedzieli się kim są Honorowi Dawcy Krwi, dlaczego nazywa się ich bohaterami, kto może być dawcą i jakie korzyści z tego płyną. Oprócz tego goście opowiedzieli nam o swoich działaniach i zachęcali do rozpowszechniania ich działań. Uczniowie otrzymali kolorowanki i notesiki promujące krwiodawstwo. Serdecznie dziękujemy za wizytę naszym Gościom.

Fot. Własna i Katarzyna Bralewska

• Noc w szkole i Andrzejki

• W dniu 1 grudnia 2023 odbyły się szkolne Andrzejki, podczas których uczniowie uczestniczyli w tradycyjnych wróżbach andrzejkowych oraz różnorodnych zabawach ruchowych. Po zabawie uczniowie zjedli wspólną kolację, którą sami przygotowali. Młodsi uczniowie po posiłku wrócili do domu a starsi zostali w szkole na noc. W tym czasie ubrali choinkę oraz oglądali filmy. Rano wspólnie przygotowali śniadanie i udali się do swoich domów.

• Wycieczka do Warszawy

• W ramach zbliżających się wielkimi krokami Mikołajek wszystkie klasy z naszej szkoły udały się na wycieczkę do Warszawy. Pierwszym punktem wycieczki był Hangar 646 ulokowany na warszawskim Gocławiu. Tu uczniowie mieli zaplanowaną lekcję wychowania fizycznego pod bacznym okiem trenera. Mieli również czas na swobodną aktywność fizyczną, gdzie doskonalili swoje umiejętności ruchowe.

Kolejnym punktem wycieczki była Fabryka Bombek w Sulejówku. Miejsce te słynie z produkchji jedynie bombek szklanych, które są od początku do końca wykonywane ręcznie. Uczniowie zapoznali się z sposobem i poszczególnymi etapami produkcji bombek, od wytapiania szklanej bombki, przez srebrzenie i ręczne malowanie. Mieli również okazję samodzielnie zmierzyć się z malowaniem szklanych wydmuszek. Na pożegnamnie uczniowie zakupili wyjątkowe bombki w sklepiku na miejscu. Uczniowie wrócili szczęśliwi zadowoleni.

• Ślubowanie pierwszoklasistów

• 25.10.2023r. w naszej szkole odbyło się pasowanie dzieci z klasy pierwszej na uczniów Szkoły Podstawowej im. Bohaterów Leśnej Placówki AK „Mrowisko” w Knurowcu. Po krótkim montażu słowno-muzycznym dzieci zdały egzamin sprawnościowy i w obecności rodziców i całej społeczności szkolnej zostały pasowane przez Panią Dyrektor na uczniów naszej szkoły.