• Ślubowanie pierwszej klasy

• 4 listopada 2022r uczniowie klasy pierwszej zostali uroczyście przyjęci do społeczności szkolnej Szkoły Podstawowej im. Bohaterów Leśnej Placówki AK „Mrowisko" w Knurowcu. Dzieci wykonały krótki montaż słowno-muzyczny, zdały egzamin sprawnościowy, wypiły sok pięknego uśmiechu i zostały pasowane przez Panią Dyrektor na uczniów naszej szkoły. W tym ważnym dla nich dniu towarzyszyli im rodzice.

• Żyj zdrowo

• Uczniowie podczas zajęć świetlicowych będą realizować Program Edukacyjny w Zakresie Zdrowego Stylu Życia #Żyj Dobrze. Treści programu obejmują pięć niezwykle ważnych zagadnień: aktywność fizyczną, higienę, zdrowe żywienie, zdrowie psychiczne oraz profilaktykę. Podczas pierwszych zajęć zapoznaliśmy się z celami programu oraz wykonaliśmy prozdrowotną fotobudkę

• Dzień Ziemi

• Nasza szkoła przystąpiła do konkursu „Konkurs popularyzujący wiedzę o gospodarce o obiegu zamkniętym Ekocyrkularni”, który organizowany jest przez Samorząd Województwa Mazowieckiego. Celem konkursu jest m. in. zainteresowanie tematyką gospodarki obiegu zamkniętego oraz wdrażania jej zasad w życiu codziennym. Zastosowanie zasad GOZ przyczynia się nie tylko do ochrony naszej Planety i ograniczenia jej nadmiernej eksploatacji, ale także daje nam wymierne korzyści ekonomiczne. Jednym z wymogów konkursu jest udokumentowanie w mediach społecznościowych działań ekologicznych prowadzonych w naszej szkole. Poniżej prezentujemy fotorelację z podjętych eko-aktywności. Są to m. in.: coroczny udział w akcji „Sprzątanie Świata”, zajęcia warsztatowe „Skąd się biorą śmieci”, wykonanie ulotki „Rady na odpady” oraz testu „Czy Twój dom jest ekologiczny”, zajęcia plastyczno - techniczne „Coś z niczego” (wykonanie torebek na owoce i warzywa ze starych firanek), zajęcia terenowe – nauka rozpoznawania roślin, drzew i krzewów oraz wykonanie zielników, obchody Dnia Ziemi – zapoznanie z zasadami Zero West oraz sposobami ograniczenia ilości kupowanych przedmiotów oraz środków chemicznych. Zapoznanie z problemem obecności mikroplastiku w środowisku, opracowanie gry planszowej o tematyce ekologicznej, obchody Światowego Dnia Wody, realizacja projektu „Ekoeksperymentatorium”, oraz wykonanie prostych doświadczeń: Działanie dwutlenku siarki na rośliny zielone, Badanie wpływu spalin na kiełkujące nasiona roślin, Ile wody magazynują mchy?, Jak oddychają drożdże?

• Różaniec

• „RÓŻNIEC UCZY ŻYCIA”

Październik to miesiąc poświęcony Maryi. Szczególnym wyrazem naszej wiary w Bożą pomoc za wstawiennictwem Matki Bożej jest modlitwa różańcowa. Rozważanie tajemnic związanych z życiem Maryi i Jezusa, niezwykłych wydarzeń z tym związanych pomaga nam wchodzić w głąb wiary i rozwijać ją. Dlatego chrześcijanin powinien umiłować różaniec i o tą miłość do różańca troszczyć się już od dzieciństwa.

Podobnie jak w roku ubiegłym, również i w tym roku Uczniowie, Nauczyciele i Rodzice 28 października o godz. 11.30 spotkali się w Szkole Podstawowej w Knurowcu na wspólnej modlitwie różańcowej.

Rozważając tajemnice z życia Jezusa i Maryi zawierzyliśmy Panu Bogu sprawy osobiste, naszych Rodzin, Szkoły, Ojczyzny. Dlaczego Różaniec w szkole? Różaniec uczy nie tylko modlitwy. Uczy panowania nas sobą, pokoju i wrażliwości. Różaniec wyrabia skupienie, otwiera serce na Boga i wlewa nadzieję. Poprzez Modlitwę Różańcową chcemy stawać się lepsi, kształtować naszą osobowość i odnawiać miłość do Boga i ludzi. Różaniec uczy życia.

Uczniom należą się podziękowania. Pięknie  modlili się na różańcu.

• Dzień Nauczyciela

• 17 października w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Edukacji Narodowej czyli popularny Dzień Nauczyciela. Uczniowie klasy VIII i IV zaprezentowali przygotowany pod kierunkiem opiekunów SU montaż słowo - muzyczny. Pani Dyrektor złożyła życzenia wszystkim pracownikom szkoły oraz wręczyła Nagrody Dyrektora.

• Odsłonięcie tablicy w Udrzynie

• 16 września 2022 roku Pani Dyrektor wraz z pocztem sztandarowym naszej szkoły i opiekunami wzięli udział w uroczystym odsłonięciu tablicy upamiętniającej rozstrzelanie braci Brejnakowskich przez żandarmów niemieckich w lesie pod Udrzynem 3 marca 1943 roku.