• Zakończenie roku szkolnego 2021/2022

• W piątek 24 czerwca 2022 r. uczniowie naszej szkoły zakończyli rok szkolny 2021/2022. Uroczystość rozpoczęły najmłodsze dzieci montażem słowno-muzycznym. Następnie Pani Dyrektor podsumowała miniony rok szkolny i nagrodziła najlepszych uczniów szkoły. Zostały wręczone nagrody za konkursy całoroczne, czytelnictwo, wysoką frekwencję. Absolwenci szkoły złożyli ślubowanie na Sztandar Szkoły i wręczyli Pani Dyrektor pamiątkowe tablo. Uczeń z najwyższą średnią i wzorowym zachowaniem otrzymał nagrodę Wójta Gminy, którą wręczyła Pani Radna reprezentująca Wójta Gminy Brańszczyk. Po ogólnej uroczystości nastąpiły spotkania z wychowawcami w klasach i rozdanie świadectw.

• Egzamin na kartę rowerową

6 czerwca odbyła się część teoretyczna egzaminu na kartę rowerową. Na podstawie pozytywnie zdanego testu, uczniowie klasy IV, 20 czerwca przystąpili do egzaminu praktycznego, który polegał na przejeździe przez plac manewrowy. Uczniowie wykonali m.in. start z miejsca, slalom między pachołkami, jazdę po łuku, zmianę kierunku jazdy, zawracanie na kwadracie, oraz zatrzymanie na miejscu. Wszyscy poprawnie wykonali zadania i uzyskali swoje pierwsze prawo jazdy. Gratulujemy!

• Wycieczka do Warszawy

• W dniu 2 czerwca uczniowie klas "0"-V wraz z wychowawcami wybrali się na wycieczkę do Warszawy. Pierwszym punktem wycieczki była wystawa klocków Lego w Galerii Mokotów. Tam uczniowie nie tylko podziwiali niezwykłe budowle, ale także próbowali swoich sił w budowaniu. Kolejnym miejscem, które odwiedzili było warszawskie zoo. Tam podczas spaceru podziwiali zwierzęta małe i duże z całego świata. Następnie udali się do kina na seans pt. "Igrzyska zwierzaków".

• „ WSZYSTKIE DZIECI NASZE SĄ”

W dniu 1 czerwca 2022r Szkoła Podstawowa w Knurowcu świętowała Dzień Dziecka pod hasłem „Wszystkie dzieci nasze są – bądźmy bliżej siebie, bawmy się razem”.

Dzień przebiegał na sportowo z różnymi atrakcjami. Uczniowie sprawdzali swoją kondycję w biegu przełajowym dostosowanym do wieku, w rzucie piłą lekarską, piłką palantową, w grze we dwa ognie. Robili bańki mydlane w różnych kształtach, chodzili na szczudłach oraz tańczyli do różnych piosenek integracyjnych. Na bieżąco korzystali z dmuchanej zjeżdżalni, waty cukrowej, robionego ciepłego popcornu.

Po wszystkich zmaganiach i zabawach był posiłek przygotowany przez rodziców w postaci kiełbasek z ogniska, słodkich babeczek i soczków.

Dyrektor i Rada Pedagogiczna bardzo serdecznie dziękuje rodzicom, którzy w różny sposób zaangażowali się w uświetnienie tego szczególnego Dnia dla swoich pociech.

• Mazowiecki Tydzień Bezpieczeństwa

• Mazowiecki Tydzień Bezpieczeństwa w naszej szkole:

- pogadanka i film edukacyjny pt.„Profilaktyka uzależnień. Korzystanie z telefonu"‚

- filmy edukacyjne dotyczące pierwszej pomocy przedmedycznej i ćwiczenia praktyczne

z udzielania pierwszej pomocy‚

- ćwiczenia w jeździe rowerem po placu manewrowym na kartę rowerową

z zachowaniem zasad ruchu drogowego,

- przeprowadzenie próbnej ewakuacji,

- test sprawdzający znajomość zasad bezpiecznego poruszania się po drogach,

- podsumowanie Tygodnia Bezpieczeństwa.

• Wycieczka do Brańszczyka

• Najmłodsi uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w zajęciach bibliotecznych w Gminnej Bibliotece Publicznej w Brańszczyku. Po zajęciach obejrzeli przedstawienie pt „Zaczarowany las Jasia i Małgosi".