• Młodzież zapobiega pożarom - etap gminny

• W dniu 7 lutego 2023r odbył się gminny konkurs "Młodzież Zapobiega Pożarom" w OSP w Brańszczyku. Dla reprezentantów SP w Knurowcu był to szczęśliwy dzień, ponieważ w gr. I Ksawery Dąbrowski ucz. Kl.IV zajął I miejsce natomiast Jan Depta ucz.kl.IV zajął II miejsce. W gr. II Gabriela Teofilak ucz.kl. VIII zajęła I miejsce. Wszyscy uczestnicy otrzymali gratulacje, dyplomy i upominki. Zwycięzcy będą reprezentować gminę w konkursie powiatowym w Wyszkowie.

• Młodzież zapobiega pożarom - etap szkolny

• Szkolny konkurs " Młodzież Zapobiega Pożarom" odbył się 26 stycznia aby wyłonić zwycięzców, którzy będą reprezentować naszą szkołę w konkursie gminnym. Z trudnymi pytaniami z zakresu ochrony przeciwpożarowej i udzielania pomocy przedlekarskiej zmagało się 13 uczniów z kl.IV - VIII. Do grupy I zakwalifikowali się - Ksawery Dąbrowski i Jan Depta. Do grupy II zakwalifikowali się - Gabriela Teofilak i Daniel Kulesza.

Gratulacje!

• Konkurs Kolęd i Pastorałek

• Reprezentanci naszej szkoły w Gminnym Konkursie Kolęd i Pastorałek w Brańszczyku. Wszyscy zaprezentowali się świetnie, a Gabrysia z klasy VIII zajęła III miejsce w swojej kategorii.

• Wizyta Mikołaja

• Naszą szkołę odwiedził Mikołaj. Zostawił słodkie upominki dla naszych uczniów. Obiecał, że wróci w Wigilię.

Ślemy podziękowania zarówno Radzie Rodziców za upominki przygotowane dla dzieci, a także dla Pana Zbyszka za wcielenie się w rolę Świętego Mikołaja.

• Wycieczka do Warszawy

• 7 grudnia odbyła się wycieczka do Warszawy. Uczniowie najmłodszych klas wraz z wychowawcami obejrzeli spektakl w teatrze Capitol - "Królowa Śniegu". Pełna miłości i przyjaźni historia, która oczarowała małych widzów, była dla dzieci niesamowitym przeżyciem. Niespodziewanie po spektaklu, dzieci odwiedził Mikołaj i zostawił niespodzianki. Kolejnym punktem wycieczki była zabawa wśród labiryntów, basenów wypełnionych kulkami. Ostatnim punktem wyciecki był spacer po "Magicznym botanicznym". Zmęczeni, ale pełni niezwykłych wrażeń wróciliśmy do domu.

• Szkoła Pamięta

• Nasza szkoła już po raz czwarty wzięła udział w akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki „Szkoła pamięta”. W ramach akcji realizowaliśmy różnorodne działania. Oto podjęte działania:

•  odwiedzaliśmy lokalne  Miejsce Pamięci - Grób rodziny Pieńkosów i przypominaliśmy związaną  z nim historię;
            •  uporządkowaliśmy  grób Patrona naszej szkoły;
            •  przygotowaliśmy gazetkę ścienną poświęconą lokalnemu bohaterowi;
            •  zorganizowaliśmy pieszą wycieczkę do „Mękalin”;
            •  uczniowie opracowali prezentacje multimedialne, które będą  wykorzystane podczas zajęć lekcyjnych (prezentacja dotycząca Patrona naszej szkoły i Miejsca Pamięci Narodowej w naszej okolicy).

Pokażmy, że pamiętamy!

• Ślubowanie pierwszej klasy

• 4 listopada 2022r uczniowie klasy pierwszej zostali uroczyście przyjęci do społeczności szkolnej Szkoły Podstawowej im. Bohaterów Leśnej Placówki AK „Mrowisko" w Knurowcu. Dzieci wykonały krótki montaż słowno-muzyczny, zdały egzamin sprawnościowy, wypiły sok pięknego uśmiechu i zostały pasowane przez Panią Dyrektor na uczniów naszej szkoły. W tym ważnym dla nich dniu towarzyszyli im rodzice.

• Żyj zdrowo

• Uczniowie podczas zajęć świetlicowych będą realizować Program Edukacyjny w Zakresie Zdrowego Stylu Życia #Żyj Dobrze. Treści programu obejmują pięć niezwykle ważnych zagadnień: aktywność fizyczną, higienę, zdrowe żywienie, zdrowie psychiczne oraz profilaktykę. Podczas pierwszych zajęć zapoznaliśmy się z celami programu oraz wykonaliśmy prozdrowotną fotobudkę