• „ WSZYSTKIE DZIECI NASZE SĄ”

W dniu 1 czerwca 2022r Szkoła Podstawowa w Knurowcu świętowała Dzień Dziecka pod hasłem „Wszystkie dzieci nasze są – bądźmy bliżej siebie, bawmy się razem”.

Dzień przebiegał na sportowo z różnymi atrakcjami. Uczniowie sprawdzali swoją kondycję w biegu przełajowym dostosowanym do wieku, w rzucie piłą lekarską, piłką palantową, w grze we dwa ognie. Robili bańki mydlane w różnych kształtach, chodzili na szczudłach oraz tańczyli do różnych piosenek integracyjnych. Na bieżąco korzystali z dmuchanej zjeżdżalni, waty cukrowej, robionego ciepłego popcornu.

Po wszystkich zmaganiach i zabawach był posiłek przygotowany przez rodziców w postaci kiełbasek z ogniska, słodkich babeczek i soczków.

Dyrektor i Rada Pedagogiczna bardzo serdecznie dziękuje rodzicom, którzy w różny sposób zaangażowali się w uświetnienie tego szczególnego Dnia dla swoich pociech.

• Mazowiecki Tydzień Bezpieczeństwa

• Mazowiecki Tydzień Bezpieczeństwa w naszej szkole:

- pogadanka i film edukacyjny pt.„Profilaktyka uzależnień. Korzystanie z telefonu"‚

- filmy edukacyjne dotyczące pierwszej pomocy przedmedycznej i ćwiczenia praktyczne

z udzielania pierwszej pomocy‚

- ćwiczenia w jeździe rowerem po placu manewrowym na kartę rowerową

z zachowaniem zasad ruchu drogowego,

- przeprowadzenie próbnej ewakuacji,

- test sprawdzający znajomość zasad bezpiecznego poruszania się po drogach,

- podsumowanie Tygodnia Bezpieczeństwa.

• Wycieczka do Brańszczyka

• Najmłodsi uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w zajęciach bibliotecznych w Gminnej Bibliotece Publicznej w Brańszczyku. Po zajęciach obejrzeli przedstawienie pt „Zaczarowany las Jasia i Małgosi".

• Kwiecień miesiącem zdrowia

Aby w pełni korzystać z życia trzeba być zdrowym i silnym. Zdrowie to skarb, który opiera się na trzech zasadach: zdrowym odżywianiu, aktywności fizycznej i badaniach profilaktycznych. Pamiętajmy o tym Klasy IV i V przygotowały wspólnie zdrowe drugie śniadanie. Było smacznie i wesoło

• Kampania Światowy Dzień Wody

Z tej okazji oglądaliśmy filmy dotyczące sytuacji stanu wód w Polsce oraz możliwości ich ochrony, uczniowie na zajęciach koła przyrodniczego wykonali kilka doświadczeń oraz zebrali informacje jak oszczędzać wodę

• Dzień Babci i Dziadka

• Z okazji Dnia Babci i Dnia Dziadka najmłodsi uczniowie naszej szkoły - poprzez wiersze i piosenkę - złożyli życzenia Babciom i Dziadkom.

• Szkolne spotkanie opłatkowe

• Trochę wcześniej niż zwykle - starsi uczniowie od poniedziałku przechodzą na tryb nauki zdalnej - i trochę inaczej - bez dzielenia się opłatkiem - w piątek 17.12.2021r odbyła się szkolna Wigilia.

• Rozstrzygnięcie szkolnego konkursu "Chemia w żywności"

Miło nam poinformować, że w kategorii klas 0-III zajęli ex aequo:

I miejsce: Bartosz Ślesicki oraz Jan Depta.

W kategorii klas IV-VIII:

I miejsce - Gabriela Teofilak

II miejsce - Aleksandra Kurak oraz Maja Szymanik

III miejsce - Karol Liśkiewicz oraz Bartosz Korzeb

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów !!!

• Wycieczka do Ostrowi Mazowieckiej

• Nowa galeria Wycieczka do Ostrowii Mazowieckiej została dodana do albumu fotograficznego

10 listopada uczniowie naszej szkoły byli na wycieczce w Ostrowi Mazowieckiej. Pierwszym punktem dnia była wizyta w kinie na filmie pt. „Jak rozmawiać z psem", następnie rywalizacja na kręgielni i zajęcia w Muzeum Dom Rodziny Pileckich.